Płytki ceramiczne inspirowane naturą. Zobacz te wzory!

modne plytki ceramiczne

Płytki ceramiczne inspirowane naturą często posiadają efektowne wzory naśladujące elementy występujące w świecie przyrody. Jakie płytki tego typu są obecnie najpopularniejsze?

Płytki ceramiczne imitujące drewno

Płytki ceramiczne z wzorami drewnopodobnymi naśladują wygląd i fakturę różnych gatunków drewna, w tym dębu, bambusa czy sosny. Te płytki łączą ze sobą ciepło i urok drewnianej podłogi z trwałością i łatwą konserwacją ceramiki. Doskonale nadają się one do stosowania zarówno na podłogi, jak i na ściany, a także mogą być z łatwością łączone z innymi motywami płytek ceramicznych, co powoduje, że są tak uniwersalne i popularne wśród klientów.

Płytki z efektem naturalnego kamienia

Płytki z wzorami inspirowanymi kamieniem imitują naturalne tekstury i kolory różnych kamieni, takich jak marmur, trawertyn, łupek lub wapień. Mogą mieć żyłki lub unikalne tekstury powierzchni. W poszukiwaniu tego typu motywów warto zwrócić uwagę na przygotowane przez markę Emigres płytki – https://cerdesign.pl/19_emigres ceramiczne, które dostępne są w wielu ciekawych wzorach.

Płytki o motywach roślinnych

Płytki ceramiczne często prezentują wzory botaniczne, zawierające delikatne kwiaty, liście, pnącza lub inne wzory inspirowane roślinami. Płytki te przypominającą ogrody czy dżunglę i mogą tworzyć we wnętrzach efektowne motywy.

CZYTAJ TAKŻE:   Na co zwrócić uwagę wybierając meble tapicerowane?

Płytki z motywami muszli

Płytki inspirowane muszlami mają ciekawe wzory przypominające piękne kształty i tekstury muszli. Płytki te są popularne w projektach marynistycznych. Takie motywy mogą być zarówno prezentowane w formie nadruków, jak i trójwymiarowych nawierzchni na płytkach.

Płytki z motywami zwierzęcymi

Płytki ceramiczne mogą zawierać wzory inspirowane nadrukami zwierząt, takie jak cętki lamparta, paski zebry lub łuski gadów. Wzory te wprowadzają do wnętrza egzotykę, dzięki czemu świetnie wyglądają w różnych przestrzeniach.

Trójwymiarowe wzory inspirowane naturą

Niektóre płytki ceramiczne mają abstrakcyjne, trójwymiarowe wzory, które przywołują wrażenie naturalnych elementów, takich jak wirująca woda, falujący piasek lub trawa. Tego rodzaju płytki ceramiczne doskonale nadają się do stosowania jako płytki akcentowe, na przykład można wykorzystać je przy umywalce albo przy prysznicu, łącząc je z innymi, prostymi płytkami.

Płytki ceramiczne w kolorach ziemi

Do wyboru są również ciekawe płytki ceramiczne prezentujące kolorystykę charakterystyczną dla ziemi, na przykład mogą być to płytki o kolorach beżowych, brązowych, zielonych, szarych. Razem z nimi można przygotować naturalnie prezentujące się przestrzenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz