Panele winylowe (LVT) – stylowy wybór do różnych wnętrz. Co wybrać?

Stylowe panele winylowe uniwersalne rozwiazanie dla domu

Dobór odpowiednich typów paneli podłogowych powinien bazować nie tylko na ich właściwościach, lecz także na wzornictwie. Wśród paneli winylowych, które są kupowane chętnie do różnych wnętrz, czeka wiele ciekawych wzorów. Co ciekawego znajduje się w asortymencie producentów?

Dlaczego warto zdecydować się na panele winylowe?

Panele winylowe, czyli panele LVT – https://www.centrum-parkietowe.pl/gerflor-podlogi-winylowe.html wyróżniają się specjalną budową, która nadaje im określone walory. Tego typu panele powstają z winylu – tworzywa sztucznego, które wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi.

Wśród głównych zalet paneli winylowych znajdują się:

  • Wysoka wytrzymałość i trwałość,
  • Odporność na zarysowania oraz ścieranie,
  • Brak podatności na wilgoć,
  • Współpraca z ogrzewaniem podłogowym,
  • Bardzo prosty montaż jako podłoga pływająca bez klejenia,
  • Wiele ciekawych wzorów do wyboru.

Panele winylowe – wzory

Podobnie jak panele laminowane, także panele winylowe są oferowane w różnych wzorach do wyboru. Atrakcyjny wygląd nadają im nadruki wykonane na wierzchniej warstwie materiału. Dzięki temu może on uzyskać różnorodne wykończenia i świetnie pasować do różnych wnętrz w całym domu.

Wśród najczęściej wybieranych wzorów paneli LVT warto wymienić:

Panele winylowe drewnopodobne

Wyróżniają się wyglądem imitującym drewno – to najczęściej kupowane panele winylowe wśród klientów. Do dyspozycji jest wiele wybarwień, które wyglądają świetnie w różnorodnych aranżacjach, między innymi w salonach w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, skandynawskim czy boho, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Poza deskami podłogowymi popularne są także panele przypominające parkiety drewniane.

CZYTAJ TAKŻE:   Oddzielna kuchnia wraca do łask?

Panele winylowe imitujące kamień

Kamienna podłoga jest droga w wykonaniu, ale jest alternatywa – panele winylowe. Panele o wzorach przypominających naturalny kamień, na przykład kafle z marmuru, wyglądają elegancko w wielu przestrzeniach, między innymi na korytarzach, w kuchniach, łazienkach i w salonach.

Panele winylowe wyglądające jak kafelki

Ciekawym pomysłem na wykończenie wnętrza jest także wybranie paneli wyglądających jak kafelki. Wśród nich znajdują się także popularne obecnie kafelki przypominające płytki cementowe o orientalnych – marokańskich wzorach. Takie panele można montować nie tylko na podłogach, ale także na ścianach.

W sprzedaży można znaleźć także panele winylowe o innych wzorach, na przykład przypominające metalowe płyty czy beton.

Z wieloma wzorami paneli winylowych można zapoznać się już teraz na stronach internetowych producentów oraz w serwisach wnętrzarskich, gdzie można znaleźć mnóstwo inspiracji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz