Prawdziwy pokój „myśliwski” – jak go zaaranżować?

pokoj mysliwski

Tematyka lasu, polowania, strzelectwa i myślistwa zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Wynika to częściowo z rodzimej tradycji, a częściowo ze współczesnej potrzeby kontaktu z naturą. Kolekcjonerzy i użytkownicy broni palnej i pneumatycznej posiadają zazwyczaj swój “kącik”, w którym przechowują swoje skarby.

Dla tych, którzy naprawdę angażują się w ów tematykę, ciekawą propozycją może być zaaranżowanie własnego pokoju myśliwskiego. Takiego, w którym będziemy przechowywać broń, ale i różnego rodzaju trofea czy też pamiątki: nagrody z zawodów strzeleckich, tarcze z wyjątkowych miejsc i tak dalej. Jeśli jednak chcemy, aby pokój myśliwski jakoś wyglądał, musimy się w to zaangażować i zastanowić się, jak będzie wyglądać aranżacja. Jak wzbogacić wystrój wnętrza takiego pomieszczenia i zadbać o bezpieczeństwo? Jakie dodatkowe akcesoria mogą się nam przydać?

Pokój prawdziwego łowcy – jak wzbogacić wystrój wnętrza?

Gdy mówimy o tematyce leśnej, podstawowym wyborem jest wzór moro. Kamuflaż leśny jest świetnym sposobem na wzbogacenie wystroju wnętrza. Możemy zastanowić się nad zakupem starego munduru wojskowego. Ubierzmy w niego manekina i postawmy w pokoju – będzie to świetna dekoracja, a przy okazji będziemy mieli gdzie przechowywać strój na wyprawy leśne. Warto ogólnie zainteresować się tematyką wojskową. W tego typu pomieszczeniach świetnie sprawdzą się również drewniane wykończenia – kojarzone z lasem i naturą.

Bezpieczeństwo w pokoju myśliwskim – co będzie niezbędne?

Gdy pasjonujemy się bronią, zawsze musimy pamiętać o bezpieczeństwie: bez względu na to czy jest to strzelectwo długodystansowe czy jakiekolwiek inne. Konieczny więc będzie zakup odpowiedniego wyposażenia, abyśmy mogli należycie zabezpieczyć broń. Warto zainwestować w metalową szafkę z uchwytami w środku – i to taką, którą można zamknąć na kłódkę. Nie zapomnijmy również o dobrym wyposażeniu apteczki w naszym pokoju myśliwskim – koniec końców przezorny zawsze jest ubezpieczony.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak wybrać unikatowe i ekskluzywne krzesła do jadalni?

Akcesoria, które mogą przydać się na co dzień pasjonatom myślistwa

Jako elementy dekoracyjne mogą posłużyć akcesoria, z których każdy myśliwy korzysta na co dzień. Możemy je zakupić chociażby w internetowym sklepie Decathlon. Z pewnością nie będą one jedynie dekoracją, a posłużą nam również do celów praktycznych: to właśnie jest ich największą zaletą. Jakie są to akcesoria? Chociażby luneta, sznur do czyszczenia, naklejki czy myśliwski dwójnóg. Zastanówmy się, co będzie pasować do pokoju i z czego będziemy korzystać na co dzień, a inspiracja przyjdzie do nas sama.

Zaaranżowanie własnego pokoju myśliwskiego jest świetną propozycją dla fanów tematyki lasu, polowania i broni. Możemy stworzyć swoją samotnię i jednocześnie miejsce wypadowe, gdzie będziemy przygotowywać się do wypraw. Możemy przy okazji zainteresować się nieco tematyką wojskową, ponieważ pełno w niej inspiracji. Niemniej jednak – zawsze stawiajmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, nawet jeśli korzystamy z broni pneumatycznej o słabej sile wyrzutu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz