Rolety dzień noc – jakie są ich zalety?

wybor rolet

Rolety składające się z dwóch warstw materiału nazywane są również roletami dzień/noc. Są to w zasadzie dwie połączone ze sobą rolety: nieprzezroczysta i półprzezroczysta. Dzięki temu pomieszczenie jest chronione przed promieniami słonecznymi, a jednocześnie nie jest ciemne. Roleta wyposażona jest w system, który pozwala na przesuwanie warstw tkaniny względem siebie, dzięki czemu można regulować ilość światła, które wpada do pomieszczenia.

Co to są rolety dzień/noc?

Rolety dzień/noc to rolety okienne składające się z dwóch różnych warstw materiału. Gdy warstwy te zachodzą na siebie, światło z zewnątrz jest całkowicie blokowane – twierdzi właściciel firmy oferującej montaż rolet w Radzionkowie. Jednak gdy rolety są otwarte, można widzieć wszystko, co dzieje się na zewnątrz. Zasłony typu dzień/noc mogą być obsługiwane ręcznie lub za pomocą silnika.

Warstwy materiału w tych roletach zachodzą na siebie, dzięki czemu można ograniczyć ilość światła wpadającego do wnętrza domu. Są one doskonałym sposobem ochrony mebli i twardych podłóg przed uszkodzeniem przez słońce i blaknięciem.

CZYTAJ TAKŻE:   Co wybrać między szafki kuchenne?

Tego typu rolety okienne dają również większą kontrolę nad prywatnością. Można je otworzyć tak, aby ludzie nie mogli zaglądać do środka w nocy, a jednocześnie samemu mieć swobodny widok na zewnątrz.

Jakie są największe zalety rolet dzień/noc?

Lista zalet tego rozwiązania jest bardzo długa. Oto najważniejsze z nich:

  • Rolety Dzień łączą w sobie dwa rodzaje rolet: dzienną i nocną. Można je regulować w zależności od osobistego stylu i atmosfery, jaką chce się stworzyć w pomieszczeniu.
  • Pozwalają łatwo kontrolować ilość światła, co jest idealnym rozwiązaniem dla każdego pomieszczenia, a w szczególności dla sypialni, kuchni lub biura.
  • Żaluzje zapewniają ochronę prywatności, zapobiegając zaglądaniu do domu w ciągu dnia i obserwowaniu osób znajdujących się w środku.
  • Mogą być również wykorzystywane jako element dekoracji wnętrz, ponieważ są dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów!

Funkcjonalność, praktyczność i elegancja – wszystko to sprawia, że po rolety dzień/noc sięga coraz więcej osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz