Żaluzje drewniane i ich największe zalety

wybor rolet

Żaluzje drewniane to świetny wybór, jeśli chcesz wprowadzić do wnętrza naturalny wygląd. Nic więc dziwnego, że cieszą się one tak dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań. W poniższym artykule przedstawione są 3 zalety żaluzji drewnianych.

Zaleta 1: Naturalny wygląd

Żaluzje drewniane mają bardzo naturalny wygląd. Można je dobrze wykorzystać w nowoczesnych projektach, ale również doskonale pasują do pomieszczeń w stylu rustykalnym lub wiejskim. Żaluzje drewniane we Wrocławiu są dostępne w różnych kolorach i stylach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do wyposażenia wnętrz i zawsze wyglądają doskonale. Dodatkowo oferują niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. NIe ma problemu, aby dobrać do nich gustowne dodatki, ale również dobrze radzą sobie jako samodzielny element wystroju.

Zaleta 2: Niska cena

Żaluzje drewniane są oszczędną alternatywą dla okiennic z prawdziwego drewna. Ich cena jest niższa niż innych osłon okiennych, a mimo to oferują taką samą elegancję i funkcjonalność jak okiennice z prawdziwego drewna. Zazwyczaj są one wykonane z drewna sosnowego, ale istnieją również alternatywy wykonane z drewna konstrukcyjnego – wykorzystuje się sprasowane cząstki trocin.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak wybrać industrialne dodatki do wnętrz?

Należy jednak pamiętać, aby przy zakupie sprawdzić, czy żaluzje drewniane zostały zabezpieczone przed promieniami UV lub wilgocią, aby zapewnić ich długotrwałą jakość.

Zaleta 3: Wysokie właściwości izolacyjne

Kolejną zaletą żaluzji drewnianych są ich wysokie właściwości izolacyjne, które sprawiają, że są one idealne do oszczędzania kosztów energii grzewczej w miesiącach zimowych. Żaluzje drewniane mogą zmniejszyć ilość uciekającej z wnętrza energii o nawet kilkanaście procent. To bardzo dużo – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę aktualne ceny ogrzewania. Dzięki temu, z zakupu drewnianych żaluzji ucieszą się nie tylko nasze oczy, ale również portfel – w którym zostaną dodatkowe pieniądze w okresie grzewczym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz