Rowery dobrze przechowane. Sposoby na grupowe ulokowanie jednośladów

Sposoby na grupowe ulokowanie jednośladów

Przechowywanie roweru to prosta sprawa, jeżeli mamy pod swoją opieką tylko własny egzemplarz – wystarczy balkon czy odrobina miejsca w piwnicy i sprawa załatwiona. Sytuacja komplikuje się natomiast, gdy potrzebujemy bezpiecznego miejsca dla większej liczby jednośladów należących np. do naszych gości, pracowników czy klientów.

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Wynika to nie tylko z faktu rosnącej liczby miast posiadających infrastrukturę komunikacyjną przyjazną użytkownikom jednośladów, ale też rosnącej świadomości na temat ekologii oraz oszczędności związanej z takim sposobem przemieszczania się. Korzystają z niego zarówno osoby chcące poprawić sobie kondycję, jak i studenci czy pracownicy docierający do swych uczelni czy miejsc zatrudnienia. Jak zatem ułatwić im codzienną komunikację? Muszą oni przecież swój rower bezpiecznie przechować. Na szczęście nie brakuje ciekawych rozwiązań, które pozwalają na łatwe przechowywanie nawet większych ilość rowerów.

Prosto i klasycznie

Jednym z najbardziej podstawowych rozwiązań jest klasyczny stojak do rowerów. Firmy takie jak AJ Produkty posiadają wiele wariantów tego produktu, a modelem, który można uznać za najbardziej podstawowy, jest kotwiony w podłożu stojak na trzy rowery. Konstrukcja takiego stojaka umożliwia zabezpieczanie rowerów z obu stron, co chroni je przed wzajemnym obijaniem o siebie. Stojak na trzy rowery to najskromniejszy z możliwych wariantów, gdyż dostępne są także znacznie obszerniejsze. W ofercie AJ Produkty znajdują się również stojaki mogące pomieścić sześć jednośladów. Co istotne, stojaki te wykonywane są ze stali galwanizowanej – materiału bardzo odpornego na wszelkiego rodzaju niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ciekawą propozycją dla osób chcących w jak największym stopniu zaoszczędzić na używanej przestrzeni są tzw. kotwy blokujące. To kompaktowe rozwiązanie, które pomimo swoich niepozornych rozmiarów jest jednak bardzo wytrzymałe – maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać, to 3000 kilogramów.

Montaż wewnętrzny

Montaż naziemny przed sklepem, biurem czy uczelnią to popularne rozwiązanie, ale nie brakuje również wariantów, które sprawdzają się również we wnętrzach budynków. Za przykład mogą służyć chociażby stojaki ścienne przydatne zwłaszcza w miejscach, w których zależy nam na jak największej oszczędności przestrzeni. Stojak do rowerów można nabyć w małych wersjach zdolnych pomieścić tylko jeden rower, jak i większych, do których można przymocować trzy pojazdy. Niezależnie od wielkości, stojaki sprawdzają się na różnych wysokościach, zatem łatwo dostosować je do różnego rodzaju wnętrz. Warto wspomnieć o zalecie stojaków montowanych wysoko – umiejscowienie rowerów nad podłogą chroni ją przed zabrudzeniami.

CZYTAJ TAKŻE:   Najzdrowsze owoce świata - jak sadzić jagody goji?

Dla wymagających klientów

Co natomiast powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy chcemy zapewnić osobom przybywającym do naszego sklepu czy biura nie tylko miejsce, w którym wygodnie zaparkują rower, ale też gwarancję, że ich jednoślady nie zamokną podczas deszczu? Tu z pomocą przychodzą specjalne wiaty rowerowe z wbudowanymi stojakami bądź z miejscem na stojak dokupowany osobno. Podstawowe warianty chronią przed opadami dzięki zadaszeniu z galwanizowanej blachy. Istnieją również bardziej rozbudowane wersje, które zapewniają również ochronę przed wiatrem, gwarantowaną przez ściany z poliwęglanu czy metalu. Wiaty tego rodzaju posiadają przezroczyste ścianki, zatem widoczność wewnątrz jest znakomita. Ponadto niektóre z nich chronią również przed promieniami UV, co częściowo ratuje siodełka rowerowe przed nadmiernym nagrzaniem.

Przedsiębiorca czy też np. właściciel domu jednorodzinnego, który chce zapewnić swoim „rowerowym” gościom miejsce do umocowania jednośladu, ma kilka możliwości. Podstawowych z nich jest zewnętrzny stojak, który w prosty sposób pomieści kilka rowerów. Drugie rozwiązanie to stojak wewnętrzny służący do umocowania rowerów na ścianie. Najbardziej zaś kompleksowym rozwiązaniem jest wiata, która nie tylko pozwala zaparkować rower, ale też chroni go przed wiatrem, deszczem czy nawet słońcem.

1 Komentarz

Dodaj komentarz