Styl industrialny – jak go wprowadzić do małego wnętrza?

Styl industrialny - jak go wprowadzić do małego wnętrza?

Przemysłowe reflektory, meble o ciekawej strukturze, cegła, beton i wszechobecny minimalizm – brzmi jak opis wnętrza fabryki lub magazynu? Nie, to niektóre z cech charakterystycznych dla stylu industrialnego. Aranżacja wnętrza w loftowym klimacie, to nie tylko dobry plan na zagospodarowanie małej przestrzeni, ale także wprowadzenie do niej charakteru oraz funkcjonalności.

Styl industrialny zyskuje coraz więcej zwolenników i nie bez powodu. To połączenie niesztampowych rozwiązań aranżacyjnych z funkcjonalnością oraz poczuciem pełnej swobody. Szczególnie polecany jest on posiadaczom niewielkich mieszkań. Oprócz tego, że zostaną one urządzone ciekawie, z nutą pofabrycznych klimatów, będą także sprawiały wrażenie większych. Na drodze do osiągnięcia ciekawej industrialnej aranżacji liczy się łączenie minimalizmu z finezją. Taki duet znajdziemy m.in. w dedykowanych jej meblach, takich jak np. regał loft, a także dodatkach. Warto więc poświęcić trochę czasu na to, aby poszukać tego typu perełek.

Styl industrialny, a otwarta przestrzeń

Styl industrialny jest wręcz stworzony dla mieszkań, w których podstawą aranżacyjną jest otwarta forma. Za przykład może posłużyć połączenie kuchni i jadalni z salonem. Wisienką na torcie będzie sufit położony wyżej, niż ma to miejsce w standardowych pomieszczeniach. Wszystko to, czyli otwarta przestrzeń, stanowi podstawę aranżacyjną wnętrz na styl industrialny. Nie ma w nim zgody na zagracenie ich, a na płynne połączenia i zachowanie równowagi. Mowa głównie o konsekwentnym łączeniu materiałów, mebli oraz dekoracji. Wszystko po to, aby uniknąć chaosu, bo przecież osiągnięcie go w otwartej przestrzeni nie jest trudne.

CZYTAJ TAKŻE:   Oświetlenie do nowoczesnego mieszkania

Styl industrialny, a materiały, kolory i meble

Styl przemysłowy charakteryzuje surowość, więc świetnie odnajdą się w nim takie materiały jak: cegła, metal, beton oraz szkło w zestawieniu np. z drewnem. Z pomocą tych materiałów, nie jest trudno wprowadzić go do małego wnętrza. Ściany udekorowane betonem architektonicznym czy postarzaną cegłą, nadadzą przestrzeni niezwykłego klimatu, a przy tym nawiążą do pofabrycznej stylistyki. Oprócz tego, zastosowanie tego typu stylizacyjnych zabiegów będzie zgodne z charakterystyczną dla loftów kolorystyką wnętrza. Mowa przede wszystkim o bieli oraz odwołującej się do barwy metalu oraz betonu – szarości.

Kolejny krok, to utrzymanie zasady: im mniej, tym lepiej. Nadmiar bezużytecznych mebli musi iść w zapomnienie (to podobna zasada, jak w przypadku dekoracji oraz wzorów). Wybierając je warto postawić na ciekawy design utrzymany w stylu minimalistycznym, a także dobrej jakości materiały. Tutaj kłaniają się dedykowane tego typu przestrzeniom meble tj. regały industrialne z nietuzinkową formą. Warto, aby łączyły one różne faktury, ponieważ wtedy wnętrze zyska niebanalny charakter.

Wisienką na torcie powinny być dodatki, bo bez nich styl industrialny przy całej swojej surowości, nie może się obejść. Warto jest zdecydować się na minimalistyczne plakaty, które stworzą znakomity duet z przemysłowo wykończonymi ścianami. W pofabrycznym wnętrzu nie może zabraknąć także roślin, które nadadzą mu przyjemnego, ciepłego tonu, a przy tym, znacznie je ożywią.

1 Komentarz

Dodaj komentarz