Ścianki ażurowe – jak je wprowadzić do wnętrza?

Aranżacja domu lub mieszkania stanowi nie lada wyzwanie – niezależnie od ich metrażu. Często musimy bowiem szukać kompromisu między estetyką a funkcjonalnością wnętrza, którego osiągnięcie wbrew pozorom wcale nie musi przyprawiać o przysłowiowy ból głowy. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wystrój będzie wyróżniał się ciekawym designem, a przestrzeń będzie sprawnie podzielona. Mowa o ściankach ażurowych, które z łatwością można wprowadzić do wnętrza.

Ścianka ażurowa zamiast balustrady

Jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych przez projektantów wnętrz – zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach – jest wykorzystanie ściany ażurowej w miejsce tradycyjnej balustrady w klatce schodowej. Takie rozwiązanie sprawia, że przestrzeń nabiera wyjątkowego charakteru i jednocześnie zachowuje pożądaną lekkość. Nie trzeba obawiać się o kwestie bezpieczeństwa – ścianki ażurowe wykonane z wysokiej jakości paneli dekoracyjnych świetnie sprawdzą się w roli ochrony przed nieszczęśliwymi wypadkami, o które na schodach wcale nie jest trudno. Ażurowe przepierzenia stanowią wyjątkowe tło dla przestrzeni mieszkalnej, w której design i praktyczność traktowane są równie poważnie.

Ścianka ażurowa między salonem a kuchnią

Salon połączony z aneksem kuchennym to bardzo częsty widok w polskich mieszkaniach – szczególnie gdy ich metraż nie pozwala na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia do gotowania. W wielu przypadkach jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak warto pomyśleć o podzieleniu przestrzeni mieszkalnej, jednak nie w dosłownym znaczeniu. Świetnie sprawdzi się trik z wizualnym podziałem salonu z kuchnią za pomocą ścianki ażurowej w formie panelu dekoracyjnego. Optymalne proporcje zostaną zachowane, jednak metraż będzie sprawiał wrażenie bardziej uporządkowanego i funkcjonalnego.

CZYTAJ TAKŻE:   Lamele – pomysł na ścianę w salonie

Ścianka ażurowa w salonie z domowym biurem

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników wiele firm zdecydowało się na model pracy zdalnej. Urządzenie osobnego biura z prawdziwego zdarzenia często nie jest możliwe, dlatego też wiele z nas zdecydowało się na wydzielenie strefy biurowej w salonie. Wkomponowanie biurka wraz z akcesoriami i sprzętem elektronicznym to niemały orzech do zgryzienia, jednak można pokusić się o montaż ścianki ażurowej. Nie zabiera zbyt wiele miejsca, a dodatkowo wygląda bardzo efektownie i stylowo. Można wybierać spośród wielu modnych propozycji, które znajdziemy m.in. w sklepie toDESIGN – dekoracje do domu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz