Shuttersy – elegancja i funkcjonalność w jednym. Sprawdź, na jakie warto postawić

Drewniane okiennice

Shuttersy, czyli okiennice wewnętrzne coraz śmielej wkradają się do aranżacji mieszkań i domów wprowadzając do nich niesamowity charakter. Tworzą klimat i ozdobę samą w sobie. Świetnie odnajdują się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, jak i klasycznym. Czego możemy się po nich spodziewać oprócz estetycznego wyglądu? Podpowiadamy.

Shuttersy to nie tylko dobry design i wprowadzenie do wnętrza niesamowitego klimatu. Okazuje się, że te okiennice mają jeszcze wiele innych przydatnych zastosowań. Przede wszystkim spełniają się doskonale w roli regulacji natężenia wpadającego do pomieszczenia światła, co wpływa także znacznie na regulację temperatury. Ponadto doskonale wpływają na poczucie prywatności. Wystarczy je zasłonić, żeby nie „czuć na sobie” spojrzeń sąsiadów. Shuttersy są również doskonałą alternatywą dla tradycyjnych firanek, zasłon, żaluzji, plis oraz rolet. Nawet po zamknięciu zapewniają dobrą wentylację w pomieszczeniu, więc naprawdę warto w nie zainwestować. Zanim jednak to zrobimy, skupmy się na materiale z jakiego są wykonane. Na który warto się zdecydować?

CZYTAJ TAKŻE:   Styl, który zawdzięczamy kryzysowi - wnętrza loftowe

Shuttersy drewniane – inwestycja na lata

Najbardziej opłacalną inwestycją jest postawienie na okiennice drewniane. Na rynku jest wiele modeli, wykonanych z różnych gatunków drewna. Zazwyczaj mowa o sośnie lub świerku, ale można także znaleźć shuttersy wykonane z drewna egzotycznego, w tym na przykład mahoniu.

Drewno jest materiałem bardzo plastycznym. Z powodzeniem można tworzyć z niego okiennice o niestandardowych wymiarach oraz kształtach. Bez problemu więc dostaniemy zarówno shuttersy kwadratowe, jak i półokrągłe czy trójkątne.

W jakim pomieszczeniu najlepiej się sprawdzą? W każdym. Mogą stać się piękną ozdobą salonu, która nie będzie wymagała żadnej dodatkowej oprawy ani dodatków. Bez problemu znajdą także swoje zastosowanie w sypialni, pokoju dziecięcym czy gabinecie. Co istotne – z racji tego, że nawet zamknięte zapewniają dopływ światła, można je śmiało montować w niezbyt nasłonecznionym wnętrzu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz