Szafy wnękowe na zamówienie – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

szafy wnekowe

Szafy wnękowe na zamówienie cieszą się popularnością głównie ze względu na dużą funkcjonalność. Zajmują także niewielką ilość miejsca i świetnie komponują się z każdym wnętrzem. Do jakich wnętrz warto wdrożyć to rozwiązanie? Podpowiadamy.

Czym są szafy wnękowe na zamówienie?

Szafy wnękowe na zamówienie to meble, które tworzy się według określonych potrzeb klienta. Mają spełniać bardzo specyficzne potrzeby, więc każdy projekt jest bardzo zindywidualizowany. Klient wybiera między innymi rozmieszczenie półek, szuflad i wieszaków. Decyduje także o wyglądzie zewnętrznym mebla, uwzględniając zarówno elementy ozdobne, jak i rozmieszczenie drzwi przesuwnych.

W przypadku szaf wnękowych na zamówienie niektóre firmy oferują także usługę kompleksowego projektowania wnętrz. W takim przypadku klient określa swoje potrzeby i na podstawie tego projektant tworzy indywidualny koncept, który najlepiej odzwierciedla możliwości metrażowe konkretnego pomieszczenia. Wybierając meble Darpol można skorzystać z takiej usługi.

Do jakich wnętrz szafy wnękowe na zamówienie?

Szafy wnękowe wykonywane na zamówienie świetnie sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach o małym metrażu. W projektach nowoczesnych mieszkań tworzy się specjalną przestrzeń na ten rodzaj mebli. W takim przypadku firma meblowa tworzy projekt dopasowany rozmiarami do takiej wnęki.

CZYTAJ TAKŻE:   Meble na wymiar – jak długo trwa ich montaż?

Szafy wnękowe znajdują także zastosowanie w większych pomieszczeniach. Idealnie wkomponowują się w styl i kolorystykę ścian. Dlatego świetnie nadają się do wnętrz o określonym stylu. Można je umieścić na konkretnej ścianie i korzystać z ich dużej funkcjonalności.

Szafy wnękowe nadają się idealnie nie tylko do sypialni, ale również do przedpokoju. W wielu domach i mieszkaniach korytarze są niewłaściwie zagospodarowane lub praktycznie nieużywane. W takim przypadku jest to idealne miejsce, aby umieścić tam duży mebel, który idealnie przykryje jedną ze ścian. Należy tylko pamiętać o tym, aby pozostawić odpowiednią przestrzeń, która pozwala na swobodny ruch w obu kierunkach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz