Pokój dziewczynki: 4-leniej Milenki

Pokój małej dziewczynki wcale nie musi oznaczać połączenia ferii barw i dużej ilości pstrokatych dodatków. Żeby stworzyć w nim radosny i dziecięcy klimat, może być także urządzony subtelnie, a przy tym elegancko.

Dowodem na to jest 4-letniej Mileny, którego autorką projektu jest Agnieszka Ścigała Kitajewska z Pracowni Projektowej MANO Architekci, a partnerem wykonawczym sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Pokój dziewczynki – osobiste królestwo

Widok na pokój dziewczynki

Gospodarzem pokoju jest 4-letnia Milena, którą architektka i rodzice dziewczynki zaprosili do udziału w jego projektowaniu. Pokój miał się stać jej osobistym królestwem, w którym będzie mogła komfortowo bawić się , odpoczywać i uczyć.

Złotym środkiem w projekcie stało się połączenie bajkowej stylizacji z pragmatyką. Kolorystycznie wygrały delikatne, pastelowe odcienie bieli i różu. W pokoju nie ma mowy o intensywnych i nasyconych odcieniach.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak zorganizować domowe biuro? Podpowiadamy

Wśród dekoracyjnych akcentów znalazła się tapeta w romby oraz wybrane przez Milenkę naklejki ścienne z motywem ptaszków.

Podłoga dębowa ociepla wnętrze, a uzupełnienie parkietu stanowi dywan z bardzo miękkiej wykładziny.

Pokój dziewczynki – ważne są detale

Meble w pokoju dziewczynki

To, jak będzie prezentował się efekt finalny każdej aranżacji pokoju zależy w dużej mierze nie tylko od mebli, które wybierzemy (w tym wypadku stylowe), ale także detali. Wśród nich dekoracje. Mowa np. o poduszkach, pościeli, pufach, lampkach i in. W pokoju Milenki wygrała kolekcja ,,Bajkowy las”. Efektownie prezentują się także białe listwy przypodłogowe, które dobrze korespondują z meblami.

Fotel w pokoju dziewczynki

zdjęcia: MANO Architekci

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz