Trendy wnętrzarskie 2022 – sprawdź, co będzie modne

Nadchodzące miesiące bardzo mocno pokażą, że trend na życie zgodnie ze środowiskiem naturalnym nie był jedynie chwilową fascynacją projektantów wnętrz. Bycie eko przybiera na sile, co udowadniają w swoich najnowszych aranżacjach. W 2022 królować będzie podobnie jak w roku ubiegłym styl vintage, jak również pokazywanie, że ręcznie robione wyroby są naprawdę przepiękne i doskonale odnajdą się w każdym stylu. Jednak nie obejdzie się oczywiście bez nowości. O czym mowa? Jakie wnętrzarskie trendy będą dominować w najbliższym czasie? Podpowiadamy.

Trendy we wnętrzach 2022 – postaw na recykling

Recykling, to jeden z tych elementów, który składa się na ekologiczne podejście do tematu aranżacji wnętrz. Świadomość ekologiczna w trendach wnętrzarskich 2022 jest ogromnie widoczna, stąd jeśli chcemy, aby nasze pomieszczenia były modne, nie możemy o niej zapomnieć. Światowej klasy projektanci dwoją się i troją, aby jak najmocniej zwrócić oczy amatorów światowego designu na temat ekologii tworząc rozmaite meble oraz dekoracje obok których po prostu nie można przejść obojętnie.

Są one wykonane z przetworzonych materiałów. I tak na uwagę zasługują na przykład blaty, które zostały stworzone z wykorzystaniem starych szkieł, które kiedyś osadzone były w telewizorach. W kolekcjach znajdziemy także poduszki z butelek PET. A może meble z palet, które z roku na rok przybierają na sile jeśli chodzi o popularność? Można także postawić na stare, jakie pamiętają epokę PRL-u. Takie działanie, to zgrabne połączenie trendów. W praktyce mowa o eko wespół ze stylem vintage, który w najbliższych miesiącach będzie szalenie modny.

CZYTAJ TAKŻE:   Czym są okna pasywne i czy są popularne?

Modne wnętrza 2022 – w kolorach natury i kamieniach

Kolory obok których nie będzie można przejść obojętnie w nadchodzących miesiącach zostają bardzo mocno osadzone w naturze. Mówiąc o niej na myśl przychodzi przede wszystkim zieleń i rzeczywiście to ona będzie królowała w roku 2022. Najmodniejsze będą szczególnie jej bardzo głębokie odcienie, które nadadzą charakteru każdemu wnętrzu. Niemniej dobrze będzie prezentowała się odżywcza oliwka i mięta, ale także jasna zieleń czy też odcień przywodzący na myśl eukaliptusa. Oprócz tego szalenie modny będzie także dawno nie widziany w trendach fiolet. Do łask wkracza odcień jagodowy, ale również lawendowy czy też ten w którym osadzone są kwiaty bzu. Nie bez znaczenia pozostanie także rola łagodnych kolorów takich jak karmel, brąz czy też różne odcienie szarości. Można je łączyć z kolejnymi reprezentantami natury, czyli kamieniami. Wśród nich na topie jest modny od wielu sezonów marmur w różnej postaci – od dekorów na ścianach, po blaty kuchenne czy też meble i dodatki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz