Wakacje 2021 – TOP 3 kierunków wśród Polaków

urlop

Jak spędzić długo wyczekiwany urlop? Podobne pytanie zadaje sobie wielu z nas i zdecydowana większość decyduje się na zagraniczny wyjazd. Zmiana otoczenia i klimatu sprawia, że często łatwiej jest wypocząć i naładować baterie na kolejne miesiące ciężkiej pracy. Wakacje w tropikach to świetne rozwiązanie zarówno dla par, grupy przyjaciół czy rodzin z dziećmi, jednak często pojawia się dylemat związany z wyborem kierunku wakacyjnego. Gdzie lecieć na wakacje 2021? Przedstawiamy TOP 3 krajów, które wśród polskich turystów wiodą prym.

Wakacje 2021 – Grecja

Grecja to jeden z absolutnych hitów sprzedażowych wszech czasów. Chętnych do wylotu na greckie wysepki nigdy nie brakuje, co nie jest dziełem przypadku. Panuje tam wyjątkowy klimat – dosłownie i w przenośni. Wybierając się w południowe części Europy można mieć pewność, że przywita nas słoneczna pogoda i lazurowe morze. Temperatury w szczycie sezonu kręcą się koło 30-35 oC, co dla wielu polskich turystów już jest jak wygrana na loterii. Do tego niezwykle przyjaźni ludzie, pyszne jedzenie i perełki architektoniczne – czego chcieć więcej? Na wakacje w Grecji decydują się zarówno miłośnicy zabawy, jak i spokojnego wypoczynku – trzeba tylko wiedzieć, do którego kurortu się udać.

Zobacz także:  https://deco24.pl/wakacje-2021-dokad-poleciec-na-wymarzony-urlop/

Wakacje 2021 – Egipt

Egipt to kolejny z kierunków, który przyciąga masę turystów z Polski. Dlaczego? Na niesłabnącą popularność Kraju Faraonów składa się kilka czynników. Po pierwsze, wakacje w Egipcie to niemal gwarancja udanego plażowania – trudno tam o opady deszczu, a temperatury, nawet poza szczytem sezonu turystycznego, umożliwiają zażywanie kąpieli słonecznych. Po drugie, w Egipcie nie brakuje zabytków i pozostałości po starożytnej cywilizacji, które zazwyczaj tylko oglądamy w podręcznikach do historii. Będąc w północnej Afryce nie można przegapić takich atrakcji jak Piramidy w Gizie, Piramidy w Sakkarze czy Wielki Sfinks. Co oprócz tego? Wakacje w Marsa Alam to idealny wybór dla miłośników sportów wodnych, a przede wszystkim nurkowania. Rafy koralowe u wybrzeży Morza Czerwonego uznawane są za najpiękniejsze na świecie, więc warto się o tym przekonać na własne oczy.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak wykończyć schody zewnętrzne?

Wakacje 2021 – Turcja

Turcja to jeden z krajów turystycznych, który stosunkowo niedawno wkroczył do czołówki turystycznej na świecie. Państwo położone jest na pograniczu Europy i Azji, więc naturalną koleją rzeczy jest przeplatanie się wpływów zachodnich i orientalnych. Wakacje w Turcji można spędzać zarówno aktywnie – na zwiedzaniu perełek zabytków bizantyjskich, czy uprawianiu sportów wodnych – jak również leniwie, na plaży czy nad basenem w luksusowym hotelu.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.

1 Trackback / Pingback

  1. Turcja 2021 - przepis na udane, rodzinne wakacje - Kobieta i Zdrowie

Dodaj komentarz