Woal — w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Woal to tkanina, która jest niezwykle delikatna i elegancka, a dodatkowo przejrzysta. Z tego powodu firany takie są chętnie wybierane przez wielu konsumentów do aranżacji swoich wnętrz. Materiał ten występuje w różnych wykończeniach, dlatego też świetnie sprawdzi się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Gdzie najlepiej go zastosować? Podpowiadamy. 

Jakie są rodzaje firanek z woalu?

Ze względu na to, że woal charakteryzuje się dużą przejrzystością, ponieważ otrzymuje się go za pomocą splotu włosowo-nitkowego świetnie sprawdzi się we wszystkich pokojach, które nie są zbyt nasłonecznione. Wśród rodzajów takich firanek wymienia się gładkie i kreszowane. Te pierwsze najczęściej wykorzystywane są we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, eleganckim lub glamour. Z kolei te drugie szczególnie cenione są przez osoby, które nie lubią prasować, ponieważ ich struktura jest pognieciona i nierówna.

Do jakich wnętrz pasują firany woalowe?

Firany woalowe mogą być wykorzystane w niemal w każdym pomieszczeniu. Dają szerokie możliwości aranżacyjne. Najchętniej wybierane są do dekoracji salonu, kuchni oraz sypialni. Dodatkowo, dzięki temu, że charakteryzują się dużą przejrzystością, świetnie sprawdzą się we wszelkich wnętrzach, które nie są mocno nasłonecznione. Znajdujących się na przykład od strony zachodniej lub północnej.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak zapewnić sobie obfite plony i zbiory na działce? Garść porad dla początkujących działkowiczów

Wykorzystanie firan woalowych w takich wnętrzach sprawi, że będą bardziej nasłonecznione niż w przypadku zastosowania standardowych materiałów. Ta cienka tkanina z jednej strony przepuszcza światło, a z drugiej zapewnia osłonięcie okien w taki sposób, by zapewnić domownikom poczucie intymności. Nie oznacza to jednak, że woal nie sprawdzi się w nasłonecznionych wnętrzach, ponieważ w nich również jest często wykorzystywany.

Firany woalowe mogą być stosowane do dekoracji każdego pomieszczenia — od salonu przez kuchnie aż po sypialnie. Dodatkowo świetnie wpasują się w aranżacje mieszkania urządzonego niemal w każdym stylu — od klasycznego przez nowoczesny aż po rustykalny.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz