Malowanie frontów meblowych – jak się do tego przygotować?

Renowacja mebli staje się coraz bardziej popularnym sposobem na niskobudżetowe metamorfozy wnętrz. Odświeżenie starych krzeseł, stołów czy szafek kuchennych pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim stworzyć oryginalną aranżację na miarę swoich potrzeb. Malowanie frontów meblowych to czynność, od której warto rozpocząć swoją przygodę z renowacją. Jak się do tego przygotować? Podpowiadamy.

Malowanie wyrobów z drewna – odpowiedni preparat

Nie jest tajemnicą, że drewniane meble wyróżniają się ponadczasowym charakterem – wyglądają modnie i stylowo niezależnie od zmieniających się trendów. Drewno wymaga jednak specjalnego traktowania – wszystko po to, aby jego walory estetyczne i praktyczne zostały zachowane. Renowacja mebli w Szczecinie i w innych miastach w Polsce powinna wyglądać podobnie. Należy zadbać o odpowiedni środek do malowania drewna – nie wszystkie produkty dostępne na rynku spełniają określone wymagania. Innego preparatu należy użyć do malowania frontów szafek kuchennych, a innego do renowacji np. mebli ogrodowych.

CZYTAJ TAKŻE:   Na dzień dobry i dobranoc - małe i wielkie rozwiązania dla komfortowej sypialni od WAJNERT MEBLE

Renowacja mebli drewnianych – przygotowanie powierzchni

Prawidłowe przygotowanie powierzchni do malowania lub lakierowania frontów meblowych to klucz do sukcesu. Nie jest to łatwe zadanie, jednak od precyzji jego wykonania zależy trwałość i poziom krycia. W pierwszej kolejności należy zadbać o usunięcie starych powłok malarskich oraz dokładnie wyszlifowanie drewna. Po wykonaniu tych czynności trzeba również sprawdzić, czy na powierzchni frontów meblowych nie ma śladów ubytków – jeśli są, należy je uzupełnić dedykowaną pastą akrylową. Przed rozpoczęciem malowania pamiętajmy także o oczyszczeniu drewna z pyłu.

Malowanie frontów meblowych – narzędzia

Wybór odpowiedniego narzędzia do ręcznego malowania drewna pozwala zachować maksymalną precyzję. W przypadku gładkich i frezowanych frontów warto sięgnąć po pędzel. Warto jednak zwrócić uwagę na jego włosie – grube dobrze sprawdzi się w przypadku powierzchni szorstkich i chropowatych, a cienkie świetnie poradzi sobie z pokryciem gładkich frontów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz