Beton we wnętrzu – najlepsze połączenia

Beton i jego surowy charakter kojarzony jest głównie z jego obecnością we wnętrzach urządzonych minimalistycznie, w stylu loftowym. Intuicyjnie łączymy go z metalem, cegłą, monochromatycznymi barwami. Tymczasem beton doskonale sprawdza się w bardziej nieoczywistych duetach. 

Beton doskonale wypada w połączeniu z drewnem, skórą czy miękkimi, kolorowymi tkaninami, tworząc tym samym  industrialny klimat w domowym wydaniu.

Beton we wnętrzu – połącz go z drewnem

Duet drewna i betonu tylko z pozoru oznacza coś, co nie powinno mieć w ogóle miejsca, a jednak, jest on dowodem na to, że przeciwieństwa się przyciągają!  Wszystko za sprawą tego, że naturalne materiały ocieplają chłodną szarość betonu, jednocześnie ciekawie z nią kontrastując.

Odpowiedni dobór elementów pozwala na samodzielne ustalenie stosunku drewna do betonu we wnętrzu i tym samym ocieplenie industrialnej, loftowej przestrzeni lub wprowadzenie nowoczesnego, designerskiego akcentu do tradycyjnej aranżacji.

CZYTAJ TAKŻE:   Modne dodatki do wnętrz 2020/2021 - sprawdź, co będzie na topie

Beton we wnętrzu – kanapa z betonu

Czy kanapa z betonu może być wygodna? Okazuje się, że jak najbardziej. Pamiętajmy o tym, że beton architektoniczny stanowi materiał, który ciągle zaskakuje. Jest niezwykle plastyczny, co pozwala tworzyć z niego różnego rodzaju elementy dekoracyjne, jak również przedmioty użytkowe. Bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami, które nie dominują specyficznego charakteru betonu, a wręcz przeciwnie – podkreślają jego walory. Jednym ograniczeniem jest wyobraźnia projektanta, o co jak widać nie musimy się martwić. Współcześni designerzy ciągle nas zaskakują i prezentują, coraz to nowe, ciekawe projekty.

Beton we wnętrzu stolik
Beton we wnętrzu kanapa

fot. Morgan&Moeller

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz