3 pomysły na aranżację ściany w salonie

salon

Salon to prawdziwe serce każdego domu. To miejsce, które tętni życiem i jest pretekstem do spotkań. To również miejsce relaksu. Pełne przytulności i spokoju, których każdy potrzebuje po ciężkich godzinach pracy. Nic więc dziwnego, że tak dużo uwagi przykładamy do aranżacji salonu. Jeśli obecnie jesteś na etapie jego urządzania, to sprawdź nasze pomysły, co możesz umieścić na ścianach. Poniżej znajdziesz trzy wyjątkowe inspiracje.

Efekt ombre

To doskonała propozycja dla osób, które są zwolennikami malowania ścian. Nie chodzi tutaj jednak o zwykłe pokrycie powierzchni ścian farbą. Chodzi o wyjątkowe malowanie w nietypowy sposób.

Ombre to modny od wielu lat motyw dekoracyjny, który polega na cieniowaniu, czyli stopniowemu rozjaśnianiu danej barwy. Z pojęciem tym doskonale zaznajomione są kobiety, które właśnie w ten sposób malują swoje włosy – przechodząc od ciemnych odcieni do jaśniejszych.

W ten sam sposób pokryte mogą być również w ściany salonie. Malowanie w stylu ombre pozwala uzyskać efekt głębi. Dzięki niemu można na przykład optycznie powiększyć mieszkanie lub obniżyć wysokość ścian.

Prawdziwa tapeta z kamienia

Fornir kamienny to rozwiązanie, które szturmem zdobywa popularność w naszym kraju. jest Jest ono idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających modernistyczne wnętrza. Fornir kamienny doskonale odnajdzie się również we wnętrzach zaprojektowanych w stylu loftowym.

CZYTAJ TAKŻE:   Sypialnia w stylu glamour – jak ją urządzić za niewielkie pieniądze?

Czym jest fornir kamienny? To cienkie, mają 2-3 milimetry, arkusze przypominające swoim wyglądem klasyczne tapety. Składa się z cienkiej warstwy łupku, która przyklejona jest do podkładu z żywicy i włókna szklanego. Podobnie, jak tapety, fornir można przykleić bezpośrednio do ściany.

Ściany z forniru kamiennego to pomysł na wyjątkowe wykończenie ścian w salonie. W jego otoczeniu doskonale wyglądają meble i dekoracyjne elementy wykonane z drewna oraz metalu.

Lamperia

Idealne rozwiązanie dla salonów, w których właściciele poszukują czegoś eleganckiego i bardzo stylowego. Lamperia był popularnym rozwiązaniem już kilkaset lat temu, kiedy to zdobiły sale balowe w pałacach i zamkach. Dzisiaj coraz odważniej stosowane są również w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach.

Co ważne, obecnie zakładane lamperie nie mają nic wspólnego z brzydkimi elementami drewnianymi, które były popularne w czasach PRL-u. Wówczas gościły one przede wszystkim w łazienka oraz kuchnia. Obecnie zakładane lamperie wyglądają bardzo elegancko i doskonale komponują się z nowoczesnymi meblami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz