Prostokątne baseny stelażowe — plusy i minusy takiego rozwiązania

basen stelazowy

Na przestrzeni kilku ostatnich lat odnotowywany jest znaczny wzrost popularności przenośnych basenów ogrodowych, umożliwiających zasłużony odpoczynek w okresie wakacyjnym. Decydując się na zakup określonego modelu, należy pamiętać o jego poszczególnych właściwościach, od których zależeć będzie przyszły komfort korzystania ze zbiornika. Jakie są zalety i wady rozwiązania w postaci prostokątnego basenu stelażowego?

Zwiększony rozmiar

Duże rozmiary basenów stelażowych stanowią jedną z fundamentalnych cech, którą wyróżnia się ten rodzaj zbiorników wodnych. Sztywna, stabilna konstrukcja umożliwia znaczne zwiększenie pojemności, co pozwala na zarówno pływanie, jak i na swobodne nurkowanie kilku osób jednocześnie. Baseny stelażowe to rozwiązanie stworzone dla wszystkich posiadających sporą ilość miejsca w ogródku. Jeśli jednak posiadasz kilkuletnie dzieci, pamiętaj, by uwzględnić również odpowiednią dla maluchów głębokość basenu. Pomoże Ci w tym artykuł w serwisie nadmorze.pl.

Inwestycja na lata

Baseny stelażowe wyróżniają się również wytrzymałymi materiałami wykorzystanymi w procesie produkcji. Takie rozwiązanie pozwala zmieścić w nim znaczną ilość wody, bez ryzyka przeciekania bądź uszkodzenia mechanicznego. W porównaniu ze zbiornikiem rozporowym basen stelażowy złożony jest z trwałych rurek, rozmieszczonych w orientacji poziomej i pionowej, a także powłok dna i ścian wykonanych z poliestru.

Odporna konstrukcja jest gwarancją stabilnego ustawienia basenu na powierzchni, niwelując tym samym ryzyko przewrócenia w trakcie zażywania kąpieli. Jest to bez wątpienia inwestycja na lata przystosowana w szczególności do najmłodszych, ze względu na możliwość montażu drabinki znacznie ułatwiającej wchodzenie i wychodzenie ze zbiornika.

CZYTAJ TAKŻE:   Wykładziny podłogowe — jak wybrać odpowiednie?

Długi czas montażu

Niewątpliwym minusem basenu stelażowego ogrodowego jest zwiększony czas montażu. Proces ten zajmuje zazwyczaj około 40 minut, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych konstrukcji bądź brak doświadczenia może się znacznie wydłużyć. Głównym powodem jest konieczność składania stelaża, do którego niezbędna może okazać się pomoc partnera, a także określone narzędzia. Przed przystąpieniem do montażu warto szczegółowo przejrzeć instrukcję dołączoną do zestawu, aby uniknąć podstawowych błędów.

Odpowiednie przygotowanie terenu

Jedną z wad basenu stelażowego prostokątnego stanowi również konieczność odpowiedniego przygotowania terenu, zabezpieczające przed późniejszym wylewaniem wody w trakcie kąpieli. Dodatkowo wyrównane podłoże w znaczny sposób przedłuży żywotność zbiornika.

Świetny teren pod basen to m.in. trawnik, kostka brukowa bądź piasek, z kolei obszar niekorzystny stanowi asfalt, kamyczki dekoracyjne oraz glina. Tego rodzaju zbiornik należy również umieścić w miejscu najbardziej nasłonecznionym, dzięki czemu woda utrzyma wyższą temperaturę zwiększającą przyjemność z zażywanej kąpieli.

Warto również zadbać o odpowiednią izolację podkładaną pod konstrukcję, która pełni funkcję ochronną przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Doskonałym rozwiązaniem będzie mata puzzlowa odznaczająca się miękką, wytrzymałą powierzchnią, nadającą basenowi dodatkowej amortyzacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz