Fornir kamienny – 3 pomysły na jego zastosowanie we wnętrzach

fornir kamienny

Fornir kamienny to prawdziwy hit wśród osób, które urządzają swoje mieszkania oraz domy. Doceniają one nie tylko jego walory estetyczne, ale również możliwości wytrzymałościowe. Ze względu na nie, fornir kamienny może być z powodzeniem wykorzystywany na zewnątrz, na przykład jako element elewacji budynku. Sprawdź, 3 nasze pomysły na to, jak wykorzystać fornir kamienny.

Fornir na drzwi i stare meble

Zacznijmy od czegoś mniej standardowego. Na pierwszy rzut oka, fornir kamienny może kojarzyć się z tapetą pokrywającą ściany. To całkiem słuszne skojarzenie, ale jak się okazuje kamienna tapeta może zostać wykorzystana również w inny sposób.

Ze względu na niewielką wagę, elastyczność i łatwość montażu tapeta z forniru kiemiennego jest często wykorzystywana do oklejania drzwi oraz mebli. W ten prosty i stosunkowo tani sposób można całkowicie odmienić oblicze, na przykład drzwi wejściowych do domu.

W ten sposób odrestaurowane mebli oraz drzwi doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz – przede wszystkim tych w industrialnym stylu.

Fornir kamienny w kuchni

Kamienna ściana w kuchni? Tak, to możliwe. Co więcej, taka ściana pokryta fornirem kamiennym będzie nie tylko doskonale wyglądać, ale przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Fornir jako materiał bardzo elastyczny i w 100% wodoodporny doskonale nadaje się do pomieszczeń, gdzie istnieje duże ryzyko zalania ścian.

CZYTAJ TAKŻE:   Łóżka tapicerowane - dlaczego warto na nie postawić?

Szeroka paleta barw, w których sprzedawany jest fornir sprawia, że każdy kupujący jest w stanie znaleźć produkt dla siebie. Z łatwością możesz więc urządzić swoją kuchnię w industrialnym stylu lub iść w kierunku nowoczesnych trendów aranżacyjnych.

W obu przypadkach, w osiągnięciu celu pomoże Ci fornir kamienny.

Fornir kamienny w salonie

To miejsce, w którym fornir kamienny gości zdecydowanie najczęściej. Jest to materiał, który idealnie sprawdza się do pokrycia pojedynczych ścian w przestronnym salonie. Może to być na przykład ściana telewizyjna, której aranżacja jest często pomijana przez właścicieli domów oraz mieszkań.

Warto jednak zachować pewien umiar przy korzystaniu z forniru kamiennego w domu. Jego nadmiar może spowodować, że salon będzie zbyt ciemny.

Podsumowanie

Jak widzisz, możliwości wykorzystania forniru w środku jest bardzo dużo. Jak się jednak okazuje, jest to materiał, który doskonale poradzi sobie nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Z powodzeniem może zostać wykorzystany na przykład do oklejenia elewacji budynku. Dobrze radzi sobie z warunkami pogodowymi, a jednocześnie doskonale wygląda.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz