Aranżacja pokoju dziecięcego – dodatki są ważne

Dodatki często pełnią rolę nie tylko ozdobną, ale nadającą wnętrzu charakteru. Mowa o każdym pomieszczeniu, w tym też pokoju dziecięcym. Okazuje się, że jeśli planujemy w nim zmiany, nie musimy wcale wychodzić z inicjatywą wielkiego remontu. Wystarczy czasem kupić kilka wspomnianych dodatków, aby odświeżyć wnętrze. 

Wakacje za pasem. Już niedługo Twoja pociecha większość czasu będzie spędzać w domu, w ogródku, w górach lub nad morzem. Początek wszystkich przygód stanowi jednak dziecięcy pokój, dlatego warto pomyśleć nad drobnymi zmianami w pomieszczeniu należącym do dziecka. Na szczęście nie musi być to kompletna metamorfoza – wystarczy jedna rzecz, by zmienić wszystko!

Aranżacja pokoju dziecięcego – rolety

Aby słońce nie wkradało się szturmem do pomieszczenia, nagrzewało je i raziło nas w oczy możemy postawić na zamontowanie rolet. Warto zdecydować się na zamontowanie modeli wykonanych z zaciemniającego materiału. Skutecznie zablokują one dostęp światła, dzięki czemu w czasie największych upałów we wnętrzu zapanuje przyjemny chłód.

Aranżacja pokoju dziecięcego – worek do siedzenia

Dziecko chce wszystkiego jednocześnie – siedzieć, biegać, stać i leżeć. Najlepiej zawsze mieć ku temu możliwości.
Z reguły trudno pogodzić te czynności, na szczęście rodzice podejmą się każdej misji specjalnej. Wystarczy, że w pokoju dziecka znajdzie się worek do siedzenia. Dzięki elastycznej formie siedziska pociecha może z nim robić niemal wszystko, a wciąż pozostanie ono wygodne.

CZYTAJ TAKŻE:   Letnie inspiracje - motywy kwiatowe na ścianie

Aranżacja pokoju dziecięcego – bajkowa pościel

Któż z nas nie przeżył istnej gimnastyki języka podczas próby ułożenia dziecka do snu. A przecież sen to zdrowie. Badania dowodzą, że w ciągu 8 – 10 h organizm małego człowieka regeneruje się i zbiera siły do dalszego działania w czasie nowego dnia.  Ale jak tu spać, gdy pościel jest już stara i wszystkim się znudziła? Rozwiązanie stanowią wyjątkowe, bardzo kolorowe pościele z podobiznami bohaterów ze świata bajek oraz komiksów np. pościel Spiderman lub Syrenka. Pomóc mogą też poduszki z podobizną ulubionego zwierzaka.

Aranżacja pokoju dziecięcego – szałas z materiału

Niewielki namiot lub stelaż wykonane z krzeseł i drabiny – mały Indianin zachwyci się każdym schronieniem! I dobrze, gdzieś trzeba skutecznie planować zdobycie świata. Jeśli chcesz właśnie w taki sposób ożywić i odświeżyć pokój dziecka na wakacje, weź pod uwagę płachty materiałów.

Aranżacja pokoju dziecięcego – poduszki i siedziska

Czym są wakacje bez porządnej bitwy na poduszki! Tak się po prostu nie godzi. Dlatego warto zwrócić uwagę na uzupełnienie aranżacji dziecięcego pokoju kilkoma nowymi poduszkami oraz siedziskami na krzesła. Im barwniej, tym lepiej.

Aranżacja pokoju dziecięcego dodatki

fot. dekoria.pl

2 Komentarze

Dodaj komentarz