Balustrady kute – szlachetne piękno na lata

Balustrady kute - szlachetne piękno na lata

Przy doborze balustrad na zewnątrz zawsze powinniśmy patrzeć nie tylko na ich wygląd, ale też na trwałość. Mają na w końcu posłużyć na długie lata, by przez ten czas cieszyć oko oraz zapewniać bezpieczeństwo. Dzisiaj bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się balustrady kute – bardzo eleganckie i odporne, znane od lat i ciągle wybierane.

Kute bramy, balustrady oraz inne elementy widoczne są w różnych przestrzeniach – miastach, na wsiach, często uzupełniają obiekty zabytkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również mogły one urozmaicić twój dom. Wspaniale nadają się na ganki, tarasy czy na balkony i sprawiają, że budynki prezentują się bardziej szlachetnie i efektownie.

Balustrady kute wykonuje się najczęściej z metalu poddawanego dodatkowemu ocynkowaniu i malowaniu proszkowemu. Te dwie techniki wykańczania powodują, że metal jest skutecznie chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przed wilgocią powodującą korodowanie. W związku z tym balustrada będzie mogła posłużyć nam przez długi czas bez konieczności prowadzenia specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Najczęściej balustrady kute kojarzą nam się z klasycznymi aranżacjami, ale również do dyspozycji mamy modele wyróżniające się bardziej nowoczesnym designem. W tym pierwszym przypadku balustrady najczęściej wykańczane są ornamentami, florystycznymi dekorami, mają wygięte tralki, dlatego wyglądają strojnie i dystyngowanie. W drugim z kolei stosuje się najczęściej prostsze, bardziej minimalistyczne kompozycje w geometrycznych kształtach, które dobrze wpisują się w nowoczesne aranżacje.

CZYTAJ TAKŻE:   Jakie zalety mają szafy na zamówienie?

Z przykładowymi wzorami balustrad kutych zewnętrznych możemy zapoznać się na stronie internetowej firmy Efekt-Metal pod adresem: http://efekt-metal.pl/galeria-realizacji/balustrady-kute-zewnetrzne.

Balustrada kuta na wymiar – idealnie dopasowana

Najczęściej balustrady kute produkowane są na wymiar, ponieważ wtedy można dopasować je indywidualnie w zależności od miejsca montażu. Pracownik firmy przyjeżdża na miejsce i dokonuje pomiarów lub przekazujemy je samodzielnie. Przy zamówieniu wskazujemy również na wzór bramy, która nam odpowiada. Wtedy pracownicy zakładu kowalstwa będą mogli przygotować ją we wskazanych wymiarach, aby prezentowała się efektownie.

Także istnieje możliwość wykonania balustrad kutych na zamówienie zgodnie z wzorem dostarczonym przez klienta. Jest to okazja, aby spełnić swoje marzenia dotyczące w aranżacji domu, ale z drugiej strony musimy liczyć się już ze znacznie wyższym kosztem wykonania. Wyceny są już przeprowadzane indywidualnie.

Ile kosztują balustrady kute?

Ceny zależne są głównie od liczby metrów bieżących, wysokości balustrady oraz stopnia skomplikowania jej wzoru. Za proste balustrady zapłacimy około 300 złotych za metr, z kolei za te bardziej skomplikowane nawet powyżej 1000 złotych za metr bieżący, zatem różnice cenowe są dość spore. Najlepiej zapoznać się z ofertami kilku zakładów i porównać je ze sobą, aby wybrać najlepszą dla siebie ofertę pod kątem ceny oraz wzoru.

1 Komentarz

Dodaj komentarz