Jakie materiały sprawiają, że dobrze czujemy się we wnętrzu?

Jeśli urządzać mieszkanie, to przede wszystkim tak, aby czuć się tam dobrze. Mody i aktualne trendy to jedno a indywidualne upodobania i potrzeby to drugie.

Jakie materiały sprawiają, że dobrze czujemy się we wnętrzu? Jakie kolory?

Jedną z wielu możliwości jest zastosowanie naturalnych materiałów, spośród których oczywiście na pierwszy plan wybija się drewno. Czasy, kiedy mnóstwo osób okładało sosnową boazerią ściany swoich mieszkań na szczęście minęły:). Teraz inne gatunki drewna są równie dostępne. A i sposoby wykończenia drewna dają możliwość uzyskania różnych efektów. Drewno lakierowane – pod względem faktury dzielimy je na matowe i z połyskiem. Więcej typów lakierów wyodrębnimy jeśli podzielimy je pod względem zastosowania i składu chemicznego. Lakiery wodne – często wybieramy je ze względu na atesty pozwalające używać je na zabawkach dla dzieci itp. Jest też grupa lakierów wodnych stosowanych do podłóg- jednak nie mają one takich wyników w testach wytrzymałości jak lakiery poliuretanowe. Te drugie, nieco bardziej uciążliwe „w obsłudze” wymagają od nas zastosowania podczas użytkowania zasad BHP.

Jest jeszcze jedna możliwość wykończenia drewna – najbliższa naturze – woskowanie lub olejowanie. Elementy wnętrza tak zabezpieczone można czyścić i czasem należy pielęgnować (woskiem lub olejem). Jeśli chcemy – możemy znaleźć wosk ekologiczny, oparty tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak często czyścić i serwisować klimatyzację w domu?

Drewno wprowadza do wnętrza miękkość i ciepło. Dobrze komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami jak beton czy szkło. Możemy je użyć jako sposób na wykończenie ścian czy podłóg. A jeśli w naszym wnętrzu nie ma miejsca na takie aranżacje w prosty sposób możemy je wprowadzić za pomocą dodatków takich jak patery, rzeźby czy gałki do mebli.

Na polskim rynku oprócz typowych drewnianych gałek meblowych znaleźć można również wysmakowane i nowoczesne propozycje. Dla miłośników ekskluzywnych, oszczędnych w formie dodatków drewnianych ciekawą propozycję ma Manufaktura DOT (TUTAJ znajdziesz: http://dotmanufacture.com/portfolio/galki-uchwyty-drewniane/). Gałki, które DOT proponuje swoim Klientom wśród całej różnorodności mają wspólną cechę: są dopracowane pod względem formy i funkcjonalności. Na swojej stronie internetowej Manufaktura DOT oferuje gałki drewniane (woskowane i lakierowane) oraz gałki i uchwyty ceramiczne, szklane, stalowe. Wszystkie unikatowe, zaprojektowane i wytworzone przez zespół Manufaktury.

Wyobraźcie sobie jasne, czyste wnętrze, biel, szarość i piękne drewniane uchwyty do szafek :).

Uchwyty jakie oferuje Manufaktura DOT pasują do wielu wnętrz, dzięki temu, że w ich projektach widać świeżość: nie przywiązują się do tradycyjnej formy okrągłej gałki meblowej. Dzięki temu, że projektanci eksperymentują z kształtami i połączeniami barw i materiałów wśród ich realizacji znajdą coś dla siebie entuzjaści geometrii, prostoty, żywych barw czy etnicznych motywów.

1 Komentarz

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Wystrój wnętrz w skali mikro i makro - DAILYnet.pl
  2. Gałki do mebli w nowych aranżacjach - e-zwierciadlo.pl

Dodaj komentarz