Szafki kuchenne górne od dolnych oddziela kilkudziesięciocentymetrowy pas ściany. Ta „ziemia niczyja” to ważna przestrzeń, na którą będziemy codziennie patrzeć, przygotowując ulubioną kanapkę. Nie tylko estetyka jest tu jednak ważna – liczy się także higiena i użyteczność. Na ścianie można powiesić zestaw najpotrzebniejszych przyborów kuchennych. Blat z kolei to dobre miejsce, na postawienie pojemnika z przyprawami. Co wybrać między szafki kuchenne? Jak w miły dla oka, higieniczny, a przede wszystkim użyteczny sposób zagospodarować przestrzeń nad blatem?
Tanie szafki kuchenne. Zainwestuj w wykończenie lepszej jakości
Wybór mebli do kuchni to dla wielu świeżych mieszkańców istotny problem. Z jednej strony zależy nam żeby kupić stosunkowo tanie szafki kuchenne, z drugiej chcemy estetycznych i trwałych rozwiązań, które służyć będą lata.
Kompromis jest trudny, dlatego wiele osób decyduje się jednak na tanie szafki kuchenne w komplecie z wykończeniem lepszej jakości. Schludne wykończenie między meblami wiszącymi a zabudową dolną, wykonana z kamienia czy drewna, od razu podniesie wizualny efekt całej kuchni. Mamy kilka rozwiązań, które pomogą sprawić, że nawet najtańsze meble do kuchni przestaną stanowić estetyczny problem.
Glazura i kamień pod kuchenne szafki wiszące
Płytki, marmur czy kamień to solidne, estetyczne i higieniczne rozwiązania, które stosuje się często do wykańczania przestrzeni zarówno pod drogie jak i tanie szafki kuchenne. Są estetyczne, solidne i łatwe w czyszczeniu. Ładnie ozdobią ścianę i odwrócą uwagę od niedoskonałości mebli, jeśli takie występują. Minusem tego typu rozwiązania jest podatność na pęknięcia. Jeśli zamarzymy o dodatkowym haczyku do powieszenia zdjęcia czy pojemniczki na przyprawy, będziemy musieli wykluczyć instalację poprzez wiercenie czy wbicie gwoździa.
Drewniane wykończenie między meble w kuchni
Drewno to materiał uniwersalny, który pasować będzie zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych. Nawet tanie szafki kuchenne często posiadają fronty drewniane lepszej jakości. Zaimpregnowane i polakierowane drewniane deski świetnie sprawdzą się jako płyty ścienne. Jeśli chcemy oszczędzić, alternatywą dla litego drewna są panele lub płyta meblowa. Drewno łatwo się myje, także do zachowania czystości wystarczy ścierka i trochę płynu do naczyń.
Tapeta lub goła ściana – tanie, ale słabe rozwiązanie
Najtańszym, a zarazem najgorszym rozwiązaniem jest pozostawienie przestrzeni między szafkami bez żadnego wykończenia. Zwykła tapeta, lub naga ściana szybko pokryją się tłustymi zabrudzeniami. Wyczyszczenie takich plam jest praktycznie niemożliwe, w związku z czym czeka nas jedna z dwóch opcji – malowanie ściany lub pogodzenie się z niechlujnym wyglądem kuchni.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.