Czym są zasłony flex i czy warto je kupić?

zaslony flex

Zasłony w polskich domach najczęściej wiesza się na standardowych karniszach z użyciem żabek lub przelotek. Z kolei w Holandii bardzo popularne są zasłony typu flex, które wyróżniają się zastosowaniem specjalnych haczyków nadających tkaninie dekoracyjny wygląd. Czy warto zdecydować się na zakup zasłon flex? Sprawdź najważniejsze informacje na ich temat!

Zasłony flex – jak są zbudowane?

Zwykłe zasłona to odpowiednio docięta tkanina, która wieszana jest na karniszu. Może być ona podwieszona za pomocą żabek, przelotek, a także może mieć wszyta taśmę marszczącą, która od razu nadaje jej zmarszczony wygląd, bez potrzeby robienia zakładek lub marszczenia jej własnoręcznie na żabkach.

Inną budowę mają zasłony flex – https://lnianyzaulek.com/production/pl/kolekcja/605-Zaslony-FLEX do których wykonania stosowane są specjalne haczyki wszywane w brzeg tkaniny. Haczyki te pozwalają na zmarszczenie tkaniny w taki sposób, aby mała ona atrakcyjny wygląd bez potrzeby jej dekoracyjnego upinania czy marszczenia taśmą.

Aby powiesić zasłonę flex, trzeba również zastosować do niej odpowiedni rodzaj karnisza, który współpracuje z haczykami. Wtedy można powiesić ją bardzo łatwo i szybko, a efekt za każdym razem jest zachwycający.

Kiedy warto zdecydować się na zasłony flex?

Popularne w Holandii zasłony flex przywędrował do Polski. Warto jednak wskazać, że początkowo zaczęły być one stosowane w hotelach oraz w innych obiektach noclegowych, gdzie nadal spotykane są bardzo często.

CZYTAJ TAKŻE:   Aranżacja pokoju dziecka i nastolatka - pomysły

Zasłony flex to bardzo dobry wybór do każdego wnętrza, w którym chciałoby się zastosować te osłony okienne. Sprawdzą się one zarówno w celach dekoracyjnych, jak i po to, aby osłaniać wnętrze, na przykład wieczorem czy w ciągu słonecznego dnia, by zredukować na nadmierne nagrzewanie się wnętrz.

Haczyki flex mogą współpracować z wieloma tkaninami na zasłony, dlatego można dopasować je także do praktycznie każdej aranżacji, między innymi do klasycznie urządzonych salonów czy nowoczesnych sypialni.

Gdzie można zakupić zasłony flex?

Obecnie zasłony flex są produkowane na zamówienie i dostępne są także na polskim rynku. Są on oferowane przez wybrane firmy zajmujące się szyciem zasłon na zamówienie. Można wtedy wybrać w nich rodzaj tkaniny, z jakiej mają być uszyte zasłony oraz również styl marszczenia dzięki haczykom flex – ciaśniejszy albo luźniejszy. W firmach tych można kupić także specjalne karnisze do haczyków.

Wszystkie elementy potrzebne do wykonania zasłon typu flex można kupić także we własnym zakresie. Są one dostępne w internecie. Jest to tańsza opcja, ale do wszycia haczyków i obszycia zasłony potrzebne będzie zastosowanie maszyny do szycia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz