Nowoczesne aranżacje ściany w przedpokoju

fragment pokoju

Kilka sekund na przedpokój – to czas, w którym pod wpływem pierwszego wrażenia decydujemy, czy czujemy się w tym domu komfortowo, czy niekomfortowo. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na dekorację i projekt przestrzeni wejściowej. Zastosowany kamień w przedpokoju może sprawić, że stanie się on funkcjonalny i piękny.

Korzyści wynikające ze stosowania kamienia

Kamień jest materiałem używanym przez człowieka od czasów starożytnych. Kamienne ściany mają unikalną fakturę, są niezwykle trwałe i mają wysokie właściwości izolacyjne. Kamień jest odporny na zmiany temperatury i jest idealnym wyborem do gorących miejsc, takich jak kominki czy piece. Ekologicznie bezpieczne i niezawodne kamienne mury wewnętrzne są odporne na wysoką wilgotność, są odporne na ścieranie, ognioodporne i odporne na pleśń. Materiał ten ma najdłuższą żywotność ze wszystkich materiałów wykończeniowych. Wreszcie obsługa wewnętrznych ścian kamiennych jest bardzo prosta. Czasami wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub użyć łagodnych detergentów. Aby nie uszkodzić kamiennych ścian i nie zniszczyć piękna wykończenia, nie czyścimy ich metalowymi szczotkami ani środkami ściernymi.

Należy zwrócić uwagę również na okładziny kamienne tj. fornir z kamienia. Jest to ekologiczny kamień, który jest otrzymywany dzięki zrywaniu warstwy kamienia z bryły kamiennej.

CZYTAJ TAKŻE:   Prostokątne baseny stelażowe — plusy i minusy takiego rozwiązania

Okładzina kamienna do przedpokoju

Okleiny z kamienia dekoracyjnego przeznaczone są do ścian wewnętrznych lub kominków. Zakupiony kamień w rolce dodaje stylu pomieszczeniu naśladując wygląd i fakturę naturalnego kamienia. Niektóre okleiny z kamienia dekoracyjnego wykonywane są w formie paneli w celu przyspieszenia i uproszczenia montażu, inne w formie pojedynczych części.

Panele elewacyjne wykonane ze sztucznego kamienia wykonane są z wodoodpornego poliuretanu o wysokiej gęstości. Aby nadać kolor poliuretanowi, dodaje się kolorowe tlenki. Ta kombinacja materiałów jest poddawana kompresji pod wysokim ciśnieniem w postaci kamienia, skały lub cegły, w wyniku czego powstaje gęsty, realistycznie wyglądający gotowy panel ze sztucznego kamienia.

Sztuczki pozwalające otrzymać piękny przedpokój

Jeżeli chcesz zastosować fornir kamienny, koniecznie wprowadź do przedpokoju ciepłe światło. Dzięki temu pozwolisz bawić się fakturze z kamienia, a półcień z lamp wiszących doda pomieszczeniu bajeczności i mistycyzmu. W ostatnich latach coraz więcej osób stosuje ceglane ściany i wiszące oświetlenie, ponieważ sprawia, że wąski korytarz staje się imponujący.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz