Dlaczego warto wybrać podłogę drewnianą?

Poszukując idealnego rozwiązania na wykończenie podłogi mamy do wyboru bardzo bogatą ofertę dostępną na rynku. Wielu z nas zadaje sobie wtedy pytanie co wybrać : panele czy podłogę drewnianą? Każdy z tych produktów posiada pewne zalet. Niższa cena i duży wybór paneli podłogowych sprawia, że są one atrakcyjną konkurencją dla podłóg drewnianych, jednak porównując te dwa produkty, podłogi drewniane zdecydowanie przewyższają sztuczne panele. Dlaczego? W poniższym artykule postaramy się przedstawić Państwu przewagę podłóg z drewna nad podłogami ze sztucznych laminatów.Po pierwsze na korzyść podłogi drewnianej przemawiają walory estetyczne. Podłoga wykonana z paneli nigdy nie dorówna naturalnemu drewnu. Drewniane deski podłogowe wyglądają szlachetnie i nie sposób pomylić ich z niczym. Naturalne wybarwienie drewna, układ słoi i sęków sprawia, że każda deska podłogowa wygląda inaczej, niepowtarzalnie. Dzięki temu efekt, jaki uzyskujemy jest wyjątkowy i niemożliwy do powtórzenia. Kupując panele musimy zwrócić uwagę, że powtarza się na nich jeden wzór, który może wyglądać monotonnie i nienaturalnie sztucznie. Podłoga drewniana dzięki swojemu nieszablonowemu wyglądowi pozwala stworzyć poczucie wyjątkowego charakteru wnętrza. Różnorodność i wybór wśród podłóg drewnianych jest bardzo bogaty : mnogość kolorów, wymiarów jak również struktura powierzchni deski pozwoli Państwu skomponować podłogę drewnianą z każdym wnętrzem. Jeżeli nawet nie znajdą Państwo modelu odpowiadającemu Państwa wymaganiom, mają Państwo możliwość zamówienia indywidualnego produktu.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść podłóg drewnianych jest jego naturalność. Podłoga wykonana z drewna wprowadza do wnętrza poczucie bezpieczeństwa i bliskości z naturą, przywodzi na myśl spacery po lesie. Drewno, dzięki swoim właściwościom jest bardzo przyjemne w dotyku, a wyczuwalne w jego strukturze słoje powodują niepowtarzalne wrażenia. Dodatkowo podłogi drewniane są bardzo ciepłe, dlatego spacer na boso będzie komfortowy i bardzo miły. Naturalny charakter drewna powoduje, że nie jest ono przesiąknięte substancjami chemicznymi, tak jak sztuczne panele. Poza lakierami nie zawiera w sobie żadnej chemii, dlatego jest przyjazne dla swojego otoczenia. Z podłogi drewnianej nie uwalniają się podczas jej użytkowania szkodliwe związki chemiczne, dlatego jest bezpieczna dla użytkownika, nawet gdy są to osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia, jak alergicy czy małe dzieci. Również podczas utylizacji, podłogi drewniane są bezpieczne dla środowiska, gdyż nie emitują żadnych szkodliwych substancji, w przeciwieństwie do podłóg sztucznych. Dodatkowo drewno oddycha, wpływając na poprawę jakości powietrza i mikroklimatu w pomieszczeniu, gdzie jest zastosowane.

CZYTAJ TAKŻE:   Rowery dobrze przechowane. Sposoby na grupowe ulokowanie jednośladów

Osoby, które rozważają zakup podłogi drewnianej bardzo często zniechęcają się, ponieważ obawiają się montażu drewna. Panuje mylne przeświadczenie, że panele są łatwiejsze w montażu. W obecnych czasach podłogi drewniane są już przygotowane do montażu, a sposób ich montowania daje nam jeszcze jedną dodatkową możliwość, jakiej nie ma w przypadku paneli. Jeżeli jeden z elementów podłogi zostanie uszkodzony możemy go bez problemu wymienić, bez konieczności demontażu całej podłogi lub znacznej jego części.

Ostatnim argumentem jaki przytoczymy, aby przekonać Państwa o przewadze podłóg wykonanych z drewna jest fakt, iż drewno jest inwestycją na lata, chociaż można pokusić się śmiało o stwierdzenie, że przetrwa pokolenia. Dzięki swoim naturalnym właściwościom, drewno jest odporne na uszkodzenia. Dodatkowo, wzbogacone o warstwę impregnującą, staje się trwalsze. Warto zauważyć, że jeżeli nawet dojdzie do zarysowania lub uszkodzenia podłogi drewnianej, to mamy możliwość jej ODNOWIENIA ( jest to niemożliwe w przypadku paneli, które możemy jedynie wymienić). Drewno możemy poddać zabiegom cyklinowania, czyli zdzierania cieniutkiej wierzchniej warstwy, lakierowania i olejowania. Powoduje to, że co kilka lat mogą Państwo cieszyć się wieloletnią, drewnianą podłogą, która wygląda jak nowa. Tak więc pomimo, iż panele są tańszym materiałem, to drewno jest inwestycją, która po prostu się opłaca. Inwestycja w podłogę drewnianą jest inwestycją na wiele lat.

Drewno to materiał prestiżowy, który dzięki swoim licznym zaletom znajduje wielu zwolenników. Ponadczasowy charakter, wyjątkowy wygląd i wieloletnia trwałość przemawiają jednoznacznie za wyborem drewna. Doceniane przez pokolenia podłogi drewniane, tworzą szlachetny i przytulny klimat w naszych wnętrzach od zawsze.

Jeżeli maja Państwo pytania odnośnie wyboru odpowiedniej, drewnianej podłogi lub poszukują Państwo podłóg drewnianych najwyższej jakości, zapraszamy na naszą stronę http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane, gdzie oferujemy szeroki wachlarz produktów i profesjonalną pomoc!

Dlaczego warto wybrać podłogę drewnianą?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz