Jak ma wyglądać odpowiednia kuchnia?

Otrzymałeś zadanie stworzenia nowej kuchni? Ważne jest nie tylko rozmieszczenie, prawidłowy pomiar i dobór mebli, ale także właściwe oświetlenie i szacunek dla poszczególnych stref. Przyjrzyjmy się bliżej temu problemowi.

Przygotowywanie jedzenia rozpoczyna się na blacie

Kuchnia bywała oddzielnym pomieszczeniem, ale obecnie coraz częściej wchodzi w skład salonu. Niezależnie od przypadku, kuchnia ma własne strefy, które należy uwzględnić przy planowaniu.Pierwsza strefa składa się z blatów. A więc obszaru roboczego, w którym przygotowuje się jedzenie. W tej strefie bardziej niż gdzie indziej liczy się odpowiednie oświetlenie. Na przykład taśmy LED świetnie nadają się do pracy z wystarczającą ilością światła. Na blacie musisz zobaczyć każdy szczegół. Najlepiej wybrać kolor 4000 K, który jest neutralny, nie powoduje mrużenia oczu, a widzisz go równie dobrze jak światło w jasny dzień.

Możesz również zamontować różne uchwyty w kuchni, aby pomogły Ci gotować i pracować. W szufladzie tuż poniżej linii blatu można umieścić uchwyt na przyprawy. Będziesz je mieć pod ręką, i będzie do nich łatwy dostęp. Bez otwierania szuflad czy szafek i szukania przypraw między innymi produktami. Jeśli masz szafki narożne, wykorzystaj ich miejsce na sto procent. Różne pudełka, szuflady ekstrakcyjne, doskonale nadają się do szafek narożnych.

CZYTAJ TAKŻE:   Producent blatów sosnowych -jak go wybrać?

Stół w jadalni ma swoje zasady

Druga strefa to stół jadalny, miejsce, w którym przygotowany posiłek jest już spożywany. Najlepsze tu będzie ciepłe żółte światło, które ma wpływ na apetyt, a danie na talerzu wygląda jeszcze bardziej atrakcyjnie w tym świetle. Aby uzyskać bardziej przytulne otoczenie przy stole, umieść świeczkę na środku lub mniejszą roślinę pokojową, która nie będzie przeszkadzała w widoku osób siedzących przed tobą. Ideałem jest również mały stół do przechowywania lub wózek, który postawisz obok stołu jadalnego, na którym odstawisz puste pojemniki i naczynia, z których już nie będziesz musiał jeść.

To nie jest tanie, aby zaaranżować całą kuchnię i jadalnię, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Ale jeśli użyjesz akcji w ulotce rabatowej, możesz znacznie zaoszczędzić, a pozostałe pieniądze zainwestujesz w dalszą rekonstrukcję mieszkania. Ulotki promocyjne mebli i wiele więcej możesz przejrzeć nawet w trybie online na twoja-gazetka.pl.

Wskazówka końcowa: Ponieważ kuchnia to nie tylko meble, przeczytaj nasz przepis na świetne niegotowane ciasto.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz