Jak wybrać łóżko idealne?

Jak wybrać łóżko?

Podstawowym elementem wyposażenia każdej sypialni jest łóżko. Z perspektywy użytkownika, powinno ono być wygodne, ale też dobrze by było, gdyby miało walory estetyczne dopasowane do gustu właściciela. Łóżko może być wykonane w całości z drewna lub płyty meblowej, albo też może być to łóżko, którego boki i zagłówek są tapicerowane. Na które łóżko warto się zdecydować?

Zalety łóżek tapicerowanych

Łóżka tapicerowane to meble obite w całości tkaniną lub skórą czy ekoskórą. Najczęściej łóżka tego rodzaju są zamontowane na stałe i nie da się wymienić np. stelaża. Bardzo ważne jest, aby przy decydowaniu się na łóżko tapicerowane sprawdzić, w jaki materac jest ono wyposażone, albo jakie materace można do niego dokupić. Najlepiej sprawdzają się materace z wypełnieniem sprężynowym lub piankowym, ponieważ śpi się na nich najlepiej.

Szeroki wybór łóżek tapicerowanych np. na stronie https://berkehome.pl/kategoria/tapicerowane sprawia, że można dostosować styl łóżka do aranżacji swojej sypialni. Dobrym pomysłem w szczególności przy małych mieszkaniach, w których nie mamy wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, jest wybór łóżka z pojemnymi szufladami lub pojemnikiem na pościel. Poza tym jak każde solidne łóżko powinno mieć stelaż drewniany lub metalowy, który zniesie obciążenia przez długie lata.

CZYTAJ TAKŻE:   Mężczyźni w kuchni - jak gotują Polacy?

Kiedy warto wybrać łóżko drewniane?

Alternatywą dla łóżek tapicerowanych mogą być łóżka drewniane do sypialni, które są trwałe i wytrzymałe. Wykonane w całości z prawdziwego drewna przy odpowiedniej konserwacji posłużą przez długi czas w idealnym stanie. W zasadzie przy takich łóżkach drewnianych jak te ze strony: https://berkehome.pl/kategoria/drewniane wystarczy co pewien czas, np. co 10 lat wymieniać materac, aby móc z nich korzystać przez całe życie. Szczególnie polecane są łóżka wykonane z drewna dębowego, które wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dobrym wyborem mogą być też łóżka z drewna sosnowego – nieco tańsze od tych wykonanych z dębiny, a widoczne słoje na drewnie powodują, że ładnie się prezentują. Takie łóżka będą znakomicie się wpasowywać we wnętrzach rustykalnych i klasycznych. Modele sosnowe łóżek drewnianych mają jeszcze jedną zaletę – to ich właściwości elektrostatyczne powodujące, że nie osadza się na nich kurz, który jest czynnikiem potencjalnie alergizującym. Z tego względu wybór mebli drewnianych sosnowych będzie dobry dla alergików.

Zachwycają kolorem łóżka z drewna modrzewiowego, które mają głęboko wiśniowy odcień, dodający wnętrzu elegancji i charakteru. To drewno twarde, które zniesie duże obciążenia i będzie równie wytrzymałe co drewno sosnowe.

1 Komentarz

Dodaj komentarz