Jaka szafka pod umywalkę do łazienki? Propozycje na 2020 rok

Szafka pod umywalkę

Łazienka to pomieszczenie, które użytkowane jest przez domowników każdego dnia. To w nim dba się o wygląd, higienę i można pozwolić sobie na relaks po ciężkim dniu w pracy. Jednak, by możliwe było korzystanie z niej w komforcie i swobodzie, konieczne jest dobranie odpowiednich mebli. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ muszą one być dopasowane do wystroju wnętrz, wielkości pomieszczenia, a także do upodobań i potrzeb użytkowników. Jednym z najczęściej używanych miejsc w pokoju łazienkowym jest umywalka. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób zastanawia się, jak ją wybrać i na jakiej szafce ją umieścić?

Szafka pod umywalkę – z szufladami, czy bez?

Łazienka powinna być praktyczna i minimalistyczna. Każdy domownik powinien czuć się w niej komfortowo i swobodnie, by móc skupić się na pielęgnacji i higienie. Przy umywalce spędza się wiele czasu na pielęgnacji twarzy i poprawianiu swojego wyglądu. To właśnie dlatego pod ręką powinny znajdować się wszystkie potrzebne kosmetyki akcesoria. Szafka pod umywalkę z drzwiczkami, to rozwiązanie sprawdzające się w dużych pomieszczeniach, w których jest jeszcze więcej miejsca do przechowywania kosmetyków. Jeżeli jednak pokój kąpielowy jest mały, to lepiej sprawdzą się pojemne szafki pod umywalkę z szufladami.

CZYTAJ TAKŻE:   Szafki i Stoliki LOFT - Moda na meble na nogach

Szafka pod umywalkę wpuszczana w blat, czy nablatowa?

Obecnie coraz więcej osób zastanawia się, czy do łazienki lepiej wybrać umywalkę nablatową, czy wpuszczaną w blat. Trendem 2020 jest umywalka nablatowa, która doskonale prezentuje się w nowoczesnych pokojach kąpielowych. Do niej należy wybrać szafkę pod umywalkę, w której otwory są wykonane w taki sposób, by wszystkie przyłącza do wody mogły być bezpiecznie i prawidłowo zamontowane. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się w małej łazience. Przez to blat szafki wydają się mniejszy i nie można na nim ustawić kosmetyków. Do mniejszych łazienek lepiej wybrać umywalkę wpuszczaną w blat, która da jeszcze nieco przestrzeni na blacie.

Wybranie mebli do pokoju łazienkowego nie jest łatwe. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na ich wygląd i cenę, jednak znacznie bardziej liczą się materiały, z których bryły zostały wykonane. Jeżeli są one drewniane, to szybko mogą próchnieć i niszczeć. Lepiej wybrać szafki pod umywalkę wykonane z płyty MDF i zabezpieczone lakierem, który zwiększy ich odporność na wilgoć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz