Okna V82 ProSafe – nowość od Vetrex

Nowe okna Vetrex wyposażone w system V82 ProSafe są odpowiedzią firmy na rosnące oczekiwania klientów względem zabezpieczeń antywłamaniowych.

Kwestie zabezpieczeń antywłamaniowych okazują się być dla wielu inwestorów równie ważne jak niezawodność, funkcjonalność czy bilans energetyczny okien. Jak informuje firma Vetrex, oczekiwania oraz potrzeby klientów stały się inspiracją do stworzenia systemu V82 ProSafe – stolarki premium ze zintegrowanymi zabezpieczeniami chroniącymi przed złodziejami.

Okna V82 ProSafe – ochrona przed włamaniem

Nowy produkt Vetrex opiera się na konstrukcji okna V82 z parametrami z zakresu energooszczędności i funkcjonalności. Wersja V82 ProSafe została jednak zmodyfikowana tak, aby dodatkowo chronić mieszkańców przed włamaniem.

System oparty jest na 7-komorowych profilach w klasie A, wyposażonych we wzmocnienia ze stali ocynkowanej przyciętej pod kątem 45o. To pozwala na przykręcenie zawiasów bezpośrednio do stali aż pięcioma wkrętami.

Jedną z najczęściej stosowanych przez włamywaczy metod forsowania okna jest próba rozbicia szyby – stąd też w systemie V82 ProSafe zastosowano 2-komorowy pakiet z zewnętrzna szybą bezpieczną P4, która stanowi również bardzo efektywną zaporę przed hałasem.

Okna V82 ProSafe – mikrowentylacja

System wyposażono również w mechanizm mikrowentylacji. Zmniejsza on ryzyko skraplania się pary wodnej na szybie wewnątrz pomieszczenia. Okna V82 ProSafe zachowują wysoką odporność na ekstremalne warunki pogodowe, w tym na znaczne obciążenie wiatrem oraz posiadają wysoką klasę wodoszczelności.

CZYTAJ TAKŻE:   Jakie materiały sprawiają, że dobrze czujemy się we wnętrzu?

Uszczelkę zewnętrzną w nowych oknach zastąpiła specjalistyczna taśma Lohmann DuploCOLL, która nie tylko zwiększa stabilność konstrukcji, ale przede wszystkim utrudnia wypchnięcie szyby z ramy. Wyważenie okna udaremnia z kolei przeciwbieżne okucie ROTO NT ze specjalnymi zaczepami – w większych konstrukcjach stosuje się nawet do 14 takich elementów w jednym skrzydle.

Okna V82 ProSafe – bezpieczne dla dzieci

Domowy spokój uzależniony jest nie tylko od zabezpieczeń przed zagrożeniem zewnętrznym, ale również wypadkami. System ProSafe wyposażono więc dodatkowo w klamkę z kluczykiem, która utrudnia wtargnięcie złodzieja, a także stanowi idealne rozwiązanie w pokojach dziecięcych, zapobiegając samodzielnemu otwarciu okna przez maluchy.

System ProSafe uzyskał certyfikat dla okien w klasie RC2. Oprócz tego Vetrex jako jedyny producent na rynku posiada certyfikat RC2 nie tylko dla okien prostokątnych, ale również dla systemów przesuwnych takich jak Patio Automatic i Vetrex Slide 82, dzięki czemu okna balkonowe, przez które według statystyk policyjnych złodzieje próbują dostać się do domów jednorodzinnych najczęściej – stanowią trudną do sforsowania zaporę.

źródło: Vetrex

1 Komentarz

Dodaj komentarz