Podstawowe elektronarzędzia, które przydadzą się każdemu majsterkowiczowi

Podstawowe elektronarzędzia, które przydadzą się każdemu majsterkowiczowi

Każdy majsterkowicz powinien mieć w swoim garażu elektronarzędzia, które umożliwią mu wykonanie drobnych napraw w domu czy przeprowadzenie niewielkiego remontu. Wiertarka, szlifierka kątowa czy pilarka to przykłady narzędzi, które nie tylko ułatwią pracę, ale też zdecydowanie skrócą czas jej wykonania i sprawią, że będzie efektywniejsza.

Wiertarka

Wiertarka to najpopularniejsze elektronarzędzie, które jest nieocenione podczas każdego remontu. Z powodzeniem posłuży do wykonania otworu w drewnie, metalu, gipsie lub betonie. Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na moc urządzenia, jego moment obrotowy, możliwości regulacji oraz dodatkowe wyposażenie – chociażby niezbędne wiertła i końcówki.

Wkrętarka

Wkrętarka posłuży do wykonywania niewielkich wierceń, skręcania szafek czy instalowania sprzętów AGD. To elektronarzędzie dużo lżejsze od wiertarki, przez co jest poręczniejsze, bardziej komfortowe w użytkowaniu oraz bardzo praktyczne. Za pomocą wkrętarki można wykonać wiele prac domowych, do których nie potrzeba urządzeń o dużej mocy.

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa, potocznie nazywana kątówką, to narzędzie, które wykorzystywane jest przede wszystkim do szlifowania i cięcia metalu, betonu oraz innych, twardych materiałów. Jednak to nie wszystkie możliwości zastosowania tego przedmiotu. Szlifierki poradzą sobie również z polerowaniem, złuszczaniem farb, szczotkowaniem oraz czyszczeniem różnego rodzaju nawierzchni.

Szlifierka stołowa

Innym elektronarzędziem, które przyda się w domu jest szlifierka stołowa. Można jej użyć przede wszystkim do czyszczenia narzędzi, szlifowania lub usuwania zadziorów. Świetnie sprawdza się również jako narzędzie, które służy do wykończenia elementów metalowych i drewnianych.

CZYTAJ TAKŻE:   Jakie zalety mają szafy na zamówienie?

Pilarka

Do cięcie drewna, sklejek, płyt wiórowych lub innego rodzaju materiałów, najlepiej sprawdza się pilarka, nazywana również piłą łańcuchową. Do wyboru są pilarki elektryczne oraz spalinowe. Te pierwsze mają mniejszą moc, dlatego wykorzystywane są do cięcia elementów o mniejszej grubości.

Wyrzynarka

Idealne elektronarzędzie do cięcia i podcinania różnego rodzaju materiałów to wyrzynarka. To proste  w obsłudze narzędzie, które nieco przypomina pilarkę, ale jest od niej bardziej precyzyjne. Wyrzynarki można użyć chociażby do cięcia blatów kuchennych, drewna oraz płyt drewnopochodnych.

Kompletując najpotrzebniejsze elektronarzędzia do domu, należy zwrócić uwagę na sposób, w jaki są zasilane. Może to być rozwiązane na dwa sposoby: za pomocą akumulatora lub przy użyciu kabla sieciowego. Oba rodzaje elektronarzędzi można znaleźć w tym sklepie. Narzędzia zasilane akumulatorem, są bardziej mobilne – bez problemu można ich używać w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu. Z drugiej strony, naładowanie akumulatora, to bardzo często długotrwały proces. Z kolei elektronarzędzia wyposażone w kabel sieciowy, zwykle mają większą moc, dlatego przy ich użyciu można wykonać bardziej wymagające prace.


Artykuł sponsorowany

2 Komentarze

Dodaj komentarz