Czy trudno jest znaleźć dobrą sprzątaczkę w Warszawie?

Czy trudno jest znaleźć dobrą sprzątaczkę w Warszawie?

W większości dużych miast, a szczególnie w Warszawie, panuje ogromne zapotrzebowanie na osoby świadczące przeróżne usługi z zakresu pomocy domowej. Najbardziej rozchwytywane są panie sprzątające. Duży popyt na takich pracowników sprawia, że znalezienie właściwej osoby może być trudne.

Mieszkańcy dużych miast, którzy najczęściej zajmują bardzo ważne stanowiska w firmach, nie mają czasu na sprzątanie i wykonywanie innych prac domowych. Poświęcają pracy zawodowej zdecydowanie więcej czasu niż standardowe 40 godzin w tygodniu, dlatego wolne wieczory i weekendy wolą przeznaczyć na rozrywkę, relaks, wspólne spędzanie czasu z rodziną niż na sprzątanie. Dlatego tak często podejmują decyzję o zatrudnieniu pomocy domowej.

Co warto wiedzieć przed zatrudnieniem pani do sprzątania?

Przed zamieszczeniem oferty pracy na jakimkolwiek portalu ogłoszeniowym, warto najpierw zastanowić się, co będziemy wymagać od przyszłego pracownika i jakie wynagrodzenie mu za to zaproponujemy. Przy dłuższych współpracach stawki rozpoczynają się już od kilkunastu złotych za godzinę sprzątania, ale najczęściej oscylują wokół kwoty 20 złotych. W podstawową stawkę zazwyczaj nie są wliczone takie usługi, jak np. mycie okien, które najczęściej wycenia się dodatkowo.

Zatrudniając panią sprzątającą, należy również zastanowić się, po czyjej stronie będzie zapewnienie środków do sprzątania. Najczęściej to właściciele mieszkań kupują stosowne środki czystości w porozumieniu z panią sprzątającą, która często ma swoje sprawdzone preparaty. Należy jednak pamiętać o tym, by przed pierwszym spotkaniem poinstruować pracownika w jaki sposób i jakimi środkami należy czyścić dane przestrzenie lub przedmioty. W ten sposób można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, jak np. zniszczenie wartościowego przedmiotu poprzez nieumyślne użycie nieodpowiedniego środka do czyszczenia.

CZYTAJ TAKŻE:   Plakaty do salonu, które całkowicie odmienią Twoje wnętrze

Jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie mebli tapicerowanych?

W przypadku mebli tapicerowanych należy pamiętać o tym, że przed pierwszym czyszczeniem nowym środkiem należy zawsze wykonać próbę. Trzeba przeczyścić preparatem niewidoczny kawałek tapicerki, by skontrolować czy dany środek nie wpływa destrukcyjne na materiał lub nie doprowadza do wypłowienia kolorów. Jeżeli będziemy już pewni jego bezpieczeństwa, to wtedy można przystąpić do czyszczenia całego mebla, postępując zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na pakowaniu środka czyszczącego. Rodzaj kupowanego środka należy uzależnić od rodzaju powierzchni, na którą będzie przeznaczony.

Gdzie można znaleźć dobrą pomoc domową, z której będziemy zadowoleni?

Jeżeli interesuje Cię sprzątanie w Warszawie i szukasz pomocy domowej w stolicy, to koniecznie wejdź na portal www.pomocedomowe.pl, by zapoznać się z zamieszczonymi ogłoszeniami pań do sprzątania. Na tego typu stronach, które zostały stworzone właśnie do tego, by skontaktować ze sobą osoby poszukujące pracy w sprzątaniu z tymi, które oferują takie zatrudnienie, znalezienie odpowiedniej osoby jest najprostsze i najszybsze.

1 Komentarz

Dodaj komentarz