Sypialnia w geometrycznym stylu – poznaj najmodniejszy styl w tym sezonie i postaw na taką aranżację

Sypialnia geometryczna

Geometryzm charakteryzuje każde wnętrze, wszak może być sześcianem, prostopadłościanem albo inną figurą przestrzenną. Urządzając sypialnię warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt, ale również symetrię. Zatem istotne znaczenie ma ułożenie mebli, a nawet dekoracji ściennych. Warto zatem przybliżyć, jak według nas powinna prezentować się sypialnia w geometrycznym stylu. Zatem zainspiruj się!

Postaw na tapetę 3 D z geometrycznym wzorem

Każde wnętrze stworzone jest na bazie bryły, jednak nie każde jest tak samo ustawne i przestronne. Niektóre są naprawdę małe. W przypadku sypialni bywa to problemem, wszak trzeba zapewnić sobie maksymalny komfort funkcjonowania. Aby nieco powiększyć przestrzeń, a jednocześnie nadać jej nutę geometryzmu można zdecydować się na tapetę 3D. Najczęściej mamy tu do czynienia z tapetami winylowymi, które mają znacznie więcej zalet niż niepowtarzalny, nowoczesny design. Bardzo łatwo samodzielnie przykleić je na ścianach, gdyż posiadają warstwę flizeliny i w razie powstania nierówności przed pełnym przyklejeniem można jeszcze coś naprawić i wykonać tę pracę jeszcze raz i bardziej precyzyjnie. Istotne znacznie ma również fakt, że taka tapeta doskonale izoluje termicznie i akustycznie. Wracając jednak do aranżacji możemy wybrać jeden spośród tysięcy motywów, który zostanie nadrukowany na materiale. Efekt 3 D może być stworzony z widoku wypukłych brył , niemal wychodzących ze ściany. Tak naprawdę nie ma tu oczywiście żadnych wypukłości i wklęsłości, a są one jedynie złudzeniem optycznym. Oczywiście geometryzm można podkreślić także w inny sposób, np. malując pasy na ścianie zwykłą farbą.

Dobrze zorganizowana szafa wnękowa i łóżko na geometrycznej podstawie to prawdziwe must have

Wykończenie ścian i podłóg to dopiero początek. W przypadku tych drugich można postawić na geometryczne mozaiki z gresu albo kamienia, albo klasyczne panele. Potem pozostaje już wypełnienie wnętrza meblami i tu również musi panować geometryzm w każdym centymetrze. Dlatego jedynym słusznym wyborem będą tutaj meble na wymiar i pod zabudowę. Szafa wnękowa sprawdzi się w każdej sypialni, niezależnie od jej wielkości. Zagospodarowanie wnęki wymaga dobrego projektu, tak by maksymalnie wykorzystać przestrzeń i dobrać odpowiednie półki i drążki, a nawet niewielką komodę czy regał wewnątrz. Geometryczna sypialnia jest pełna minimalizmu, dlatego poza szafą brakuje już tylko jednego – łóżka. Warto wybrać model na geometrycznej – okrągłej podstawie z okrągłymi szafkami nocnymi. Wpisanie w koło prostokątnego łóżka doskonale się prezentuje i jest kwintesencją nowoczesnego designu.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak wybrać projekt domu jednorodzinnego?

Wybierz ramki do zdjęć – do powieszenia i postawienia

Kiedy mamy załatwioną kwestię mebli, warto zastanowić się nad dekoracjami. Tu może być tylko jedna możliwość, a mianowicie ramki na zdjęcia. Można wykorzystać modele w różnych kształtach i tworzyć większe zestawy. Warto odpowiednio dobrać kolory ramek do zdjęć owalne, prostokątne, kwadratowe czy też w kształcie heksagonalnym mogą być utrzymane w odcieniu klasycznego brązu, bieli, czerni, szarości, a nawet złota czy srebra. Warto zdecydować się nie tylko na modele do powieszenia, ale również te do postawienia, które mogą stanąć na szafce nocnej albo komodzie, jeśli jest w sypialni.

Sufit podwieszany, taśmy i oczka led – czyli o oświetleniu słów kilka

Istotne znaczenie ma również oświetlenie. W geometrycznej sypialni nie może zabraknąć sufitu podwieszanego, który należy uzupełnić o okrągłe oczka led. Zwieńczeniem całej aranżacji jest podświetlenie sufitu podwieszanego taśmą led. Taka aranżacja jest niezwykle popularna i efektowna. Można zdecydować się na jednokolorowe diody led albo wielokolorowe, których barwą można sterować, tworząc w sypialni określony nastrój. Na szafkach nocnych znajdzie się również miejsce na małe lampki, które mogą mieć np. walcowaty kształt.

Warto wybierać to, co najlepsze. Sypialnia w geometrycznym stylu jest najlepszym przykładem tego, jak dobrze łączyć design z funkcjonalnością. Warto wybrać również odpowiednią pościel, a także kapę i dekoracyjne poduszki. Te ostatnie także wpiszą się w elegancki design tego wnętrza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz