Zdrowie domowników – to najważniejszy powód, dla którego warto zwalczać pluskwy domowe

czyszczenie domu

Na temat pluskiew, zagrożenia, które stwarzają, a także sposobów ich likwidacji, powstało wiele mitów. Warto wyjaśnić, skąd się biorą pluskwy i dlaczego ich zwalczanie jest istotne. Podpowiadamy również, jak znaleźć fachowców, którzy pomogą pozbyć się tych owadów raz na zawsze. Przede wszystkim jednak wyjaśniamy, dlaczego usuwanie pluskwy domowej jest tak istotne. Okazuje się, że jej obecność w mieszkaniu może być niebezpieczna dla zdrowia człowieka.

Zwalczanie pluskiew – jak zareagować po zidentyfikowaniu owadów?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zidentyfikowanie pluskiew czasami może być bardzo trudne. Żyją one w szczelinach łóżkowych, w pościeli, czy też w różnych materiałach. Ich niewielkie wymiary nie ułatwiają dostrzeżenia owadów. Niemniej jednak o obecności pluskiew stosunkowo łatwo można się dowiedzieć, obserwując swoje ciało.

Ponieważ owady te żywią się ludzką krwią, na ciele domownika mieszkającego z pluskwami pojawiają się czerwone plamki. Ponadto jaja pluskiew zostawia czarne plamki an pościeli oraz pachną podobnie do malin. Trzeba też pamiętać, że pluskwy można znaleźć również tam, gdzie jest czysto i schludnie. Wbrew obiegowej opinii, pluskwy nie występują tylko tam, gdzie jest brudno.

Kiedy już uda się zidentyfikować owady, warto jak najszybciej przejść do etapu ich likwidacji. Usuwanie pluskwy domowej należy jednak powierzyć fachowcom, takim jak na przykład firma Patron Pest. Niewskazane jest podejmowanie samodzielnych prób walki z tymi owadami.

Trzepanie pościeli czy materaca lub wynoszenie tkanin na zewnątrz zlikwiduje problem co najwyżej na chwilę. Z pomocą domowych sposobów całkowita likwidacja pluskiew oraz wszystkich ich jaj jest w zasadzie niemożliwa. Zwalczanie pluskiew w domu należy powierzyć ekipie, która dysponuje profesjonalnymi preparatami.

CZYTAJ TAKŻE:   Jak zapewnić sobie obfite plony i zbiory na działce? Garść porad dla początkujących działkowiczów

Niezbędna jest także znajomość procedur, które umożliwiają nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne dla człowieka usunięcie tych drobnoustrojów.

Dlaczego zwalczanie pluskiew w domu jest ważne?

Wiele wątpliwości budzi kwestia tego, czy pluskwy stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Zasadniczo bowiem uważa się, że bakterie i wirusy nie namnażają się w organizmie pluskwy. Niemniej jednak na ciele owada mogą być przenoszone niebezpieczne patogeny. Wiadomo na przykład, że wirus żółtaczki typu B oraz wirus HIV mogą przetrwać na powierzchni ciała pluskwy od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Warto również pamiętać, że pluskwy gryzą skórę człowieka. Naruszając barierę skórną, ułatwiają wtargnięcie do organizmu człowieka bakterii, wirusów i innych patogenów. Sytuacja ulega pogorszeniu, gdy swędzące ugryzienie jest rozdrapywane. Dlatego też zwalczanie pluskiew w domu jest absolutną koniecznością.

Czy usuwanie pluskwy domowej jest drogie?

Jeżeli chodzi o zwalczanie pluskiew, cena jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim istotny jest metraż danego domu. Od niego zależy ilość substancji, którą trzeba będzie wykorzystać. Ponadto istotny jest również sam rodzaj zastosowanej substancji. Warto też mieć na uwadze, że czasami jednokrotna likwidacja pluskiew nie jest wystarczająca. Konieczne może być kilkukrotne powtórzenie procedury.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz