Materac kieszeniowy – co to jest i kiedy warto go kupić?

materac kieszeniowy

Właściwie dobrany materac jest w stanie zapewnić komfortowy sen przez całą noc. Wśród dostępnych typów materaców znajdują się te określane jako kieszeniowe. Co warto o nich wiedzieć? Przyglądamy się bliżej ich konstrukcji i zaletom.

Materac kieszeniowy – czyli jaki?

Materace określane jako kieszeniowe czy kieszonkowe to rodzaj materaców sprężynowych, które wyposażone są w specjalny typ sprężyn kieszeniowych (pocket). Zastosowanie właśnie takich sprężyn przekłada się na większą wygodę snu w porównaniu z materacami bonellowymi – starszej generacji materacami sprężynowymi.

Sprężyny w materacach kieszeniowych umieszczone są w osobnych kieszonkach, dlatego nie są ze sobą połączone. Oznacza to, że każda z nich pracuje niezależnie. Taka konstrukcja materaca powoduje, że wyróżnia się on znacznie większą elastycznością punktową w porównaniu do tradycyjnego materaca bonellowego.

Co więcej, materace kieszeniowe, na przykład firmy MK Foam, cechują się wykorzystaniem sprężyn strefowych, które tworzą wtedy materac ze strefami komfortu. Wtedy stosowane są różne rodzaje sprężyn, które umieszczane są w konstrukcji materaca tak, aby odpowiadały one anatomicznej budowie ciała człowieka. W efekcie spanie na takich materacach jest jeszcze wygodniejsze.

Rodzaje materaców kieszeniowych

Materace kieszeniowe mogą być podzielone na różne rodzaje pod kątem dodatkowych materiałów, jakie stosowane są do ich wykończenia. Są to specjalne pianki i maty, które wpływają na właściwości materaca.

  • Materace kieszeniowe z matą kokosową – wyróżniają się bardzo wysoką twardością, ponieważ zawierają matę wykonaną ze sprasowanego włókna kokosa.
  • Materace kieszeniowe z pianką wysokoelastyczną (HR) – tego typu pianka charakteryzuje się lepszymi parametrami od najtańszych pianek, jest od nich bardziej elastyczna i wytrzymała.
  • Materace kieszeniowe z pianką termoelastyczną, Visco – to pianki wyróżniające się mięsistą strukturą, które uginają się nie tylko pod wpływem nacisku, lecz też ciepła, stosowane są w materacach ortopedycznych.
  • Materace kieszeniowe z lateksem – to jedne z najdroższych materaców kieszeniowych, ponieważ w ich składzie znajduje się warstwa lateksu, który wyróżnia się najlepszymi parametrami pod kątem komfortu snu. Ma wysoką elastyczność punktową i jest bardzo trwały.
CZYTAJ TAKŻE:   Innowacyjne zastosowanie szkła lakierowanego w aranżacji wnętrz

Materace kieszonkowe – kiedy warto kupić?

Zatem materace kieszeniowe, kieszonkowe mogą być dobrym wyborem dla osób, którym zależy na wysokim komforcie snu. Wiele ich wariantów i twardości pozwala na dopasowanie materaca do własnych potrzeb.

Materace kieszeniowe nie ą jednak polecane dla osób z alergiami ze względu na tendencję do kumulowania w sobie kurzu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz