Park Wodny Koszalin zdobył prestiżową nagrodę

Park Wodny Koszalin otrzymał Nagrodę III Stopnia w XXVI edycji branżowego Konkursu PZITB Budowa Roku 2015.

W trakcie odbywającej się w Warszawie uroczystości uhonorowano inwestycje, wyróżniające się m.in. najnowocześniejszymi rozwiązaniami architektonicznymi, technicznymi i technologicznymi. Park Wodny Koszalin wyróżniony został Nagrodą III Stopnia w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

Park Wodny Koszalin – dobrze wyposażony kompleks

Widok na Park Wodny Koszalin

Konkurs Budowa Roku organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Wyróżnienia przyznawane są co roku. Na uroczystości inaugurującej go nagrody wręczali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Tomasz Żuchowski, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Jacek Szer oraz Przewodniczący PZITB Ryszard Trykosko.

Park Wodny Koszalin pełni funkcję kompleksu wodno-rekreacyjnego. Zawiera baseny: pływacki z widownią na 300 miejsc oraz do nauki pływania dla dzieci i rekreacyjny z licznymi atrakcjami. Posiada także dwa baseny zewnętrzne oraz plac zabaw dla dzieci. Ponadto obiekt zawiera kompleks SPA, salę fitness z zapleczem szatniowo-sanitarnym, restaurację z zapleczem kuchennym oraz częścią biurową.

CZYTAJ TAKŻE:   Zasady feng shui w sypialni

Park Wodny Koszalin – inteligentny budynek

Park Wodny Koszalin budynek

Konstrukcję tego obiektu stanowi ustrój żelbetonowy  słupowo-ryglowy. Jest on postawiony na płycie fundamentowej. Dach zaprojektowano w oparciu o dźwigary, które mają rozpiętość 41m z drewna klejonego. Fasada zaś jest aluminiowo-szklana. Kompleks został wyposażony w nowoczesne instalacje, które wpięto w jeden wspólny system BMS. Ten tworzy tak zwany „inteligentny budynek”. Bryła budynku jest nieregularna, a inspiracją do tego stała się forma liścia pokrywającego wodę.

Park Wodny Koszalin został zaprojektowany przez firmę PPA Płaskowicki + Partnerzy Architekci z Warszawy, zaś za jego budowę odpowiedzialna jest firma Warbud S.A. z Warszawy.

źródło: materiały prasowe

 

1 Komentarz

Dodaj komentarz